Gå til innhold
Hundesonen.no

Ørkenrotte-fakta og navn


-ingrid

Recommended Posts

hei :o

Ørkenrotter er koselig dyr.

tips:

Akvarie ikke gitterbur!

Masse spon så dem for lage tunneler :P

Esker og dassruller = LEK!!

Ha to! Men av samme kjønn :P

Kjøp chinchillasand og sett ned en skål av og til. Så dem får vaske pelsen sin!

Lykke til :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

skal prøve å komme med litt flere tips enn de som allerede er nevnt.

ha netting over akvariet, og la det være litt høyt. Øreknrotter kan hoppe ganske høyt!

Ikke la akvariet stå på bakken, der "blåser" det mer.

Ikke legg inn ting i plastikk, da dette gnages fort i stykker.

Legg inn små grener med bark på, og bytt de ut igjen når barken er spist av.

Du kan gjerne fange litt insekter til de om du gidder, det er de glad i, og det er en viktig proteinkilde!

Jeg skal ha to ørkenrotter etter jul. Har bare navn til den ene, Hippie :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Du får kjøpt bur med gitter rundt hele (også i bunn) Dette er dem som jober i dyrbutikken klar over at du må ha om du skal ha dem i bur. (burde hvertfall vite det) :twitch:

Anbefaler deg å ha det i ett akvarie. Kan ta ett bilde til deg når jeg skal på jobb i morra.

Der har vi våre i glass bur. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Du får kjøpt bur med gitter rundt hele (også i bunn) Dette er dem som jober i dyrbutikken klar over at du må ha om du skal ha dem i bur. (burde hvertfall vite det) ;)

Anbefaler deg å ha det i ett akvarie. Kan ta ett bilde til deg når jeg skal på jobb i morra.

Der har vi våre i glass bur. :D

Men vis du skal ha et bur med bare gitter så må man vel ha en tre kasse eller noe rundt nedre del av buret slik at ikke sponet går rett igjennom.

Eks, vet det var dårlig laget, hehe

post-639-1177961288_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...