Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultatene fra Trondheim Hundefestival


Bee

Recommended Posts

Var inne å tittet på eldste hunden vår på dogweb for å se om hvilke resultater som har kommet inn på henne og der ser jeg at resultatet hennes fra Trondheim Hundefestival enda ikke er lagt inn. Utstillingen var i august, så det er jo litt rart at de ennå ikke er lagt inn og nå er det snart årsskifte... Sjekket for sikkerhetskyld min venns Risen og hennes resulateter hadde heller ikke kommet inn.

Hva med dere andre?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det tar ofte veeeeldig lang tid at resultatene for utstillinger som ikke er arrangert av NKK kommer inn, jeg venter også på resultater, blant annet for 1.oktober, men de kommer etterhvert :)

Andre reultater har hittil kommet etter maks to mnd, så det er nok de arrangerende klubbene som er litt trege her :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir litt trådkupping dette da, men... Tilgi meg, Bee!

Jeg venter på samtlige resultater fra september og til nå... Fremdeles ikke et eneste resultat registrert på snuppa. Blir liksom ikke virkelig før jeg ser det "på trykk".

Hvor lang tid pleier det somregel å ta lang tid med NKK-resultatene forresten? Utolmodig .. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir litt trådkupping dette da, men... Tilgi meg, Bee!

Jeg venter på samtlige resultater fra september og til nå... Fremdeles ikke et eneste resultat registrert på snuppa. Blir liksom ikke virkelig før jeg ser det "på trykk".

Tilgir da vel deg for det :D Har det gått bra med dere i høst eller, foruten Nord Junior vinner? Du må være såååå stolt!! Gratulerer. (Bare sånn for å komme enda litt off topic he he)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest cavkooik

For cavalierer mangler resultater fra Hundefestivalen og Steinkjerutstillinga. Synes det har gått ganske lang tid.

Men det lå resultat fra Letohallen 28. oktober der nå. MEN! Hvorfor er ikke den ene hunden min med på resultatlista?? :D Han ble da stilt (jeg gjorde det selv, så det vet jeg!!), og kritikken har jeg. Riktignok fikk han nytt nummer fordi jeg i utgangspunktet ikke fikk startnummer til han, :D men de andre som fikk nytt nummer står da der. Selv om resultatet ikke er noe å skryte av, så skal det jo stå der. Den andre hunden min, som forøvrig fikk et forferdelig resultat, står der. Kunne de ikke heller glemt han da??? :D

Hvem skal jeg eventuelt klage til - dersom jeg gidder?? NKK eller Dobermannklubben?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I løpet av formiddagen i dag har det ramla inn en hel del resultater på Dogweb, blant annet fra Hundefestivalen :)

Caroline: Hvis du har mye å sjekke så kan du jo sende meg ei liste. Da har jeg en god unnskyldning til å ikke lese fysikk :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...