Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultatene fra Trondheim Hundefestival


Bee

Recommended Posts

Var inne å tittet på eldste hunden vår på dogweb for å se om hvilke resultater som har kommet inn på henne og der ser jeg at resultatet hennes fra Trondheim Hundefestival enda ikke er lagt inn. Utstillingen var i august, så det er jo litt rart at de ennå ikke er lagt inn og nå er det snart årsskifte... Sjekket for sikkerhetskyld min venns Risen og hennes resulateter hadde heller ikke kommet inn.

Hva med dere andre?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det tar ofte veeeeldig lang tid at resultatene for utstillinger som ikke er arrangert av NKK kommer inn, jeg venter også på resultater, blant annet for 1.oktober, men de kommer etterhvert :)

Andre reultater har hittil kommet etter maks to mnd, så det er nok de arrangerende klubbene som er litt trege her :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir litt trådkupping dette da, men... Tilgi meg, Bee!

Jeg venter på samtlige resultater fra september og til nå... Fremdeles ikke et eneste resultat registrert på snuppa. Blir liksom ikke virkelig før jeg ser det "på trykk".

Hvor lang tid pleier det somregel å ta lang tid med NKK-resultatene forresten? Utolmodig .. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Blir litt trådkupping dette da, men... Tilgi meg, Bee!

Jeg venter på samtlige resultater fra september og til nå... Fremdeles ikke et eneste resultat registrert på snuppa. Blir liksom ikke virkelig før jeg ser det "på trykk".

Tilgir da vel deg for det :D Har det gått bra med dere i høst eller, foruten Nord Junior vinner? Du må være såååå stolt!! Gratulerer. (Bare sånn for å komme enda litt off topic he he)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest cavkooik

For cavalierer mangler resultater fra Hundefestivalen og Steinkjerutstillinga. Synes det har gått ganske lang tid.

Men det lå resultat fra Letohallen 28. oktober der nå. MEN! Hvorfor er ikke den ene hunden min med på resultatlista?? :D Han ble da stilt (jeg gjorde det selv, så det vet jeg!!), og kritikken har jeg. Riktignok fikk han nytt nummer fordi jeg i utgangspunktet ikke fikk startnummer til han, :D men de andre som fikk nytt nummer står da der. Selv om resultatet ikke er noe å skryte av, så skal det jo stå der. Den andre hunden min, som forøvrig fikk et forferdelig resultat, står der. Kunne de ikke heller glemt han da??? :D

Hvem skal jeg eventuelt klage til - dersom jeg gidder?? NKK eller Dobermannklubben?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I løpet av formiddagen i dag har det ramla inn en hel del resultater på Dogweb, blant annet fra Hundefestivalen :)

Caroline: Hvis du har mye å sjekke så kan du jo sende meg ei liste. Da har jeg en god unnskyldning til å ikke lese fysikk :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...