Gå til innhold
Hundesonen.no

Fitjar/Stord


Anne

Recommended Posts

Skrevet

Shaylee slår til og får sitt 2. cert og BIR banana

Som ventet ingen plassering i gruppa. Fikk høre at det var en streng dommer og da tenkte jeg at vi ryker rett ut med blått, bl.a. fordi hun har en pels som skulle vært nappet for noen uker siden. Men jenta sjarmerte dommern og tok alt ;)

Skrevet

SÅÅÅÅ bra!!

Gratulerer så mye! Vi vet jo at hun er sjarmør da ;) søte jenta:D

Da er det bare stor cert igjen ;)

Skrevet

skulle ikke der vi, jeg hadde ikke meldt på hunder i det hele tatt.

Men slik gikk det liksom ike helt da.

Fikk melding på mobilen i halv seks tiden lørdagen med spørsmål om jeg kunne stille en hund som jeg er oppdretter til.

Ja ja gubben ringer en kollega og spør om han kan steppe inn noen timer og det kan han så var det bare å hente hunden og ta den med hjem for å gjøre den klar.

opp kl 6 i morges og vekke unger, lufte hunder og få alt i bilen.

Turen til fitjar i dag endte med en 1AUK og 3AUKK på tispen som ikke har vært på utstilling siden Ølen i februar i år.

Synes det var bra jeg med tanke på at jeg ikke har sett hunden på lang tid, og eieren også var fornøyd og kommer kanskje til å melde på til Ølen neste år(det blir spennede å se da).

Så vi tok en tur sånn veldig på sparket vi altså men det var jo kjekt da.

Skrevet

Amigo ble lagt merke til i dag :) Tydeligvis hadde han en ulekonsert mens jeg var ute et øyeblikk og jeg ble faktisk HENTET i kafeen av personalet....

Han er litt hormonbombe for tiden. Han presterte å pisse en annen hund i hodet på veien inn i lokalet :D Djeeeez.

Ellers ble det 1 AUK og 1 AUKK og rett ut - men det var som forventet. Er kjempefornøyd med kritikken hans likevel!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...