Gå til innhold
Hundesonen.no

valp og søvn


Marita

Recommended Posts

Skrevet

Hvor lenge sover valpen din om natten?

Og hvor mye av dagen blir brukt til å sove?

Vår 9 uker gammel jente går på duracell batterier og sover ca 8t om natten.

Om dagen er hun våken 1 - 1 1/2t og sover så 1-3t.

Så f.eks idag har det gått ca 8t til å sove (+ 9t i natt).

Er ikke altid hun legger seg selv, men må "tvangslegges" ;)

Morro å høre hvordan dere andre har det...har glemt litt fra da Bosse var liten, he he ;)

Skrevet

Da Tussie var så liten sov hun nesten hele tiden. Hun sov mer enn hun var våken, men da hun først var våken var det turbo og full fart. Følte at enten så sov hun, ellers var vi ute for å tisse. Vi var ute etter soving, leking, spising og drikking.

Mener å huske at hun ikke alltid sov så lenge i strekk og at det var en nytelse når hun sov en liten stund. Man ble litt lei av herjing og biting og passe på at hun ikke tisset inne.

Skrevet

Sokrates er snart 9 uker gammel. Han sover i ca en-to timer, og er våken i ca to timer. Dette er på dagen, når han er våken, er det full guffe hele tiden. I to netter har han faktisk sove hele natten, men er vekkerklokke nøyaktig klokka syv.:) Så han sover vel omtrent 8timer på dagen og 8 timer på natten.

Skrevet

Når Troja var mellom 8-12 uker, sov hun nesten annenhver time om dagen og ca. 8 timer om natta. Nå er hun 5 mnd og sover mellom 2-3 timer om dagen (ikke sammen hengende, kanskje 1,5 t. hver gang). Også sover mellom 10-12 timer om natta :)

Skrevet

Valpen legger seg når det begynner å bli stille og rolig om kvelden, og liker å sove lenge om morgenen :) Hadde det vært opp til henne ville hun nok gjerne sovet til tolv.

Skrevet

Vår valp er nå rett over 6 måneder.

Han er med min samboer på jobb, og da går det mye i soving. Så legger han seg som regel til å sove fra kl. 16-18. Og så er det ut på aktiviteter etc., og så legger han seg for natten ca. 23.30. Og da sover han til 07.30. Det er standard hver natt. Han er en skikkelig B hund, så det skal litt til for å få han til å stå opp på morgenen. Så som sine eiere ser han frem til å sove litt lenger i helgene.... :D

Guest Gråtass
Skrevet

Heldiggriser! Dere er priviligierte valpe-eiere!

Min forrige valp var en belger, som ALDRI sov mer enn 4 timer sammenhengende :icon_redface: Det var sinnsykt slitsomt fram til hun var 6-7 mnd, da begynte hun å sove mer. Da kunne hun sove nesten 8 timer. God grunn til å revurdere valpekjøp igjen for min del..

Skrevet

Heldiggriser! Dere er priviligierte valpe-eiere!

Min forrige valp var en belger, som ALDRI sov mer enn 4 timer sammenhengende :icon_redface: Det var sinnsykt slitsomt fram til hun var 6-7 mnd, da begynte hun å sove mer. Da kunne hun sove nesten 8 timer. God grunn til å revurdere valpekjøp igjen for min del..

Høh.. Hva slags belger har du hatt da?

Tøtta her sover så og si hele natta, og store deler av dagen. Hun er rett nok veldig våken når hun er våken, og da er hun gjerne våken i en time eller to, og da er det rett nok veldig godt når hun sovner igjen.. Men hun sover nok normalt til valp å være, selv til å være belger.. hehe :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...