Gå til innhold
Hundesonen.no

Fiskekroken min


netteliten

Recommended Posts

Skrevet

Min Hjemmeside

Jeg linker til min hjemmeside hvor det er bilder av akvariene og alle fiskene mine.

Desverre døde den ene fisken min, Guri i dag. Hun var en dverggurami, så må kjøpe meg ei ny make til Gumund.

*trist*

Men det er min første fisk som jeg mister. En må nok regne med litt tap!

Skrevet

Tittet innom siden og du har virkelig gjort en god jobb!

Kjempemorsom og fin måte de beskriver både karene og fiskene på. :D

Skrevet

du har knallflotte akvarium vennen!! hadde det ikke vært for at du bor såpass langt unna, skulle heg ha kjørt fiskebollen av deg, siden du tenkte på å selge den, for den var flott syntes jeg! :-)

SToor klem :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Kjempe fint akvarium du har! :D

Jeg skulle egentlig få en guppy av en vennine siden hun fikk guppy unger Julen 2005.

Da fant jeg meg 2 som jeg likte men så ble det ikke noe av det like vell. :(

Den ene er min enda da,selv om den bor hos henne. Jeg valgte en som var lett å kjenne igjen. ;)

Det var en med rød hale, skal se om jeg kan ta bildet av den en gang. Han heter Flame. :(

Skrevet

Kjempe fint akvarium du har! ;)

Jeg skulle egentlig få en guppy av en vennine siden hun fikk guppy unger Julen 2005.

Da fant jeg meg 2 som jeg likte men så ble det ikke noe av det like vell. ;)

Den ene er min enda da,selv om den bor hos henne. Jeg valgte en som var lett å kjenne igjen. ;)

Det var en med rød hale, skal se om jeg kan ta bildet av den en gang. Han heter Flame. ;)

Flamme er kjempe fint navn på en rødhalet Guppy!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hihi, ja syns det jeg også. Han er nesten helt rød på halen, bare pitte litt sort. De andre har mye mer sort.

Er en som ligner på han der men han er så liten.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...