Gå til innhold
Hundesonen.no

hvor finner jeg oppdrettere?


janne&kenny

Recommended Posts

Skrevet

jaja.. jeg tenkte å få meg en til hund om ca 1 år el 2.. men jeg vil gjerne finne oppdretter allerede nå, slik at jeg vet at det er en oppdretter til å stole på. jeg er velgig opptatt av gemytt (hvem er ikke det) så det er greit å hilse på foreldrene.

kjenner dere til noen oppdrettere? trenger ikke å ha kull akkuratt nå... men en eller annen gang.. jeg er interessert i alle fargene utenom hvit. liker best aprikos!

noen som kjenner til noen?

Skrevet

Hva med å ta deg en tur på noen utstillinger og møte eiere og oppdrettere "live"? Da vil du sikkert ganske raskt i alle fall kjenne om "kjemien" stemmer dere imellom.

F.eks. på Hamar i November kommer nok de fleste.

Susanne

  • 3 weeks later...
Skrevet

Kan på det varmeste anbefale kennel Sol`s Amazing. De driver oppdrett av Storpuddel, og de er veldig opptatt av gjemytt og arbeidsegenskaper.

Oppdretteren er utrolig hyggelig, og hun følger opp alle valpene. Hun er alltid mulig å nå på telefon hvis man trenger råd eller hjelp.

Gratis Lp kurs følger med valpen. Du får selvsagt både treffe far og mor til valpene hvis du ønsker det. Og det er helt sikkert mulig å hillse på flere av kennelens avkom hvis du spør om det.

Oppdretter er forøvrig instrukør i Lydighet og Bruks.

Hjemmesiden: Storpuddel.no

Det er ikke mye på den nå, siden de mangler hjemmesideprogram for øyeblikket. Men det er bare å ringe :)

Jeg syns det er kjempelurt å planlegge så tidlig som du gjør :D

Skrevet

Slenger meg på med Astrid der altså!

Hun er virkelig en flink dame. Har gått på kurs hos henne lenge nå.

Veldig flink til og følge opp!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...