Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode, solide bånd!


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine

Vel, Milo har blitt Engelsk Setter igjen! (Godt sagt, Marie :P )

Etter jakta synes jeg at han har blitt ivrigere og mer ukontrollerbar.(Kan bare være noe jeg synes.)

Nå i det siste har jeg hatt en del trøbbel med å holde han igjen( Ja, kanskje noen diskusjoner på visse fora om at ungdom under 15 ikke bør være alene med en Setter stemmer :rolleyes: ), fordi han trekker mye mer intens, hopper og spretter, setter seg ned og nekter og gå, og mange andre ting.

Vel, jeg kan jo gi han en kommando om gå pent eller noe sånt, men vil jo gi han litt fri også da :P

Båndene mine er skikkelige ubehagelige er glatte og ekle og holde i når han lever livet sitt...

Nå vil jeg gjerne ha tips om et solid bånd. Krav:

* Må være solid

* Må tåle rykking og en sterk hund

* Vanskelig og få knuter på det ;)

* Godt å holde i

Så har jeg tenkt på disse båndene fra Ezy-dog med vannskihåndtak...Er de gode å holde i når hunden har skikkelig raptus?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Jeg anbefaler dette. Slitesterkt og god kvalitet.

Kanskje det hadde vært noe! Har jo et sånnet på en halv meter, og synes det er bra, men alt for kort... Men jeg synes ikke det er så godt å holde i når han drar da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg elsker leietau som vi har tilhestene og har mange av dem her hjemme, ikke så dyre er dem heller.

Men jeg elsker også kobbelet som hører til dette halsbåndet:

1302.JPG

Mykt og digg, får i nesten alle netthandler, tror hundeutstyr.no har dem også

106.JPG

Dette er jeg også veldig glad i noe av det samme som M.J anbefalt,men dette er grasshoppa bånd

1812.JPG

Men hesteleietauene er best!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Aha.. :P Takk for svar alle sammen :P

Har det som tilhører det halsbåndet du har Renate, men jeg er en mester i og lage knuter og nå er båndet fult av floker og knuter :P

Tror jeg skal ta meg en tur på Dyrenes Verden i dag, og se etter bånd og leietau :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes kobbelet til MR er veldig bra. Det har innesydd strikk sånn at det ikke armer ramler av dersom hunden skulle få en raptus. Det er fleecefor i håndtaket. Dessuten har båndet mange ringer sånn at man kan lett regulere lengden på båndet i tillegg kan man ha det rundt livet. link

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe så kommer jeg med min samme anbefaling hver gang....(A)

Lag selv! Kjøpt et mykt tau på en jarnvare handel og få noen til å sveise det sammen for deg. Har hatt mitt hjemmelagede i 1 1/2 år nå og det er godt som nytt! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...