Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny hjemmeside


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har laget ny hjemmeside til Tulla, men trenger tips til forbedringer. Siden skal handle om Tulla, og hva hun gjør på.. :) Det skal ikke være en side som blir oppdatert hver gang hun fiser, men jeg vil legge inn bilder når jeg har tatt noen. Kom gjerne med ros og ris! :)

Skrevet

Hei du!

Da har jeg sett på siden din :)

- Bra og relevant stoff på "Borghild"

- På fotogalleri, er det sånn at de elste bildene ligger øverst? F.eks på Tulla. For jeg vil anbefale deg å ha de nyeste bildene øverst så man har lettest avgang til dem.

- likte ikke så godt gjesteboken, men det er vel smak og behag?

Når det er sagt syns jeg det virker som om dere har det kjempe koselig og jeg håper dere får det fint i det nye huset! Tulla er utrolig nydelig da :) Skikkelig søtnos!

Skrevet

Takk for at du så på den! :) Ja, de eldste bildene ligger øverst, det er jo litt dumt når du sier det. :) God tips! Gjesteboken er gammel, kan forandre utseendet på den, men vil gjerne beholde de gamle meldingene.. :rolleyes: Den er jo i freewebs, så det er ikke så mye å velge i, syns det var det beste alternativet sist jeg sjekket.. <_<

Joda, vi har det koselig! :) Har nettopp kommet inn fra badetur i elven, faktisk. :) Igjen; takk for tipsene!

Edit: bør jeg forandre noe av stoffet på Tulla og Til minne om Casper, er det for langt på til minne? Og er Tulla sitt stoff for kjedelig? Hva bør jeg evt skrive om?

Skrevet

Ny gjestebok må du ha! Skaff deg en fra nuffe eller noe. Du kan jo beholde den gamle gjesteboka, eventuelt kopiere alle gjestebokmeldingene i et worddokument og lagre dem. Du kan til og med linke til den gamle gjesteboka også, men det er ingen som kommer til å lese hilsnene der. :)

Et annet tips, det er at bildene på bildesidene dine er aaalt for store og tar for lang tid å laste opp. Du har vel satt inn originalbildene og krympet dem i home-generatoren? Ser du har lastet dem opp i photobucket, da tar det jo ekstremt lang tid å laste opp alle bildene på nytt (har en sånn jobb foran meg, kan ikke si jeg gleder meg. er heldigvis ikke alle bildene mine som er for store, bare noen her og der). Men du kan jo kanskje gjøre det i framtiden, og med noen bilder her og der når du orker. Når du legger inn bildene, kopierer du de du vil legge ut og lager en egen undermappe for dem. Så lager du disse bildene mindre i f.eks. microsoft picture manager.

Hmm... Ellers har jeg ingenting å utsette på. Fine farger, passer godt til halsbånd, kobbel og sele.

På bildene med hvitveisen osv - de hun ikke har på halsbånd eller sele på - ser hun ekstremt voksen ut i utseendet! Mye mer voksen enn hun ser ut i levende live.

Jeg syns ikke det er for langt på Til minne, Casper fortjener såpass. Dessuten er det interessant lesning, ikke bare korte, kjedelige fakta. Det samme gjelder Tulla sin side.

Skrevet

Takk for konstruktiv kritikk! ;)

Dette med bildene.. mener du jeg skal lage mindre versjoner av de, og laste de opp i photobucket på nytt? Jeg pleier å krympe de i paint, strekk/forskyv, og så blir de mindre. Er det godt nok, før jeg legger de ut igjen? Eller er bildene for store på selve skjermen? (Og ja, det er noe sinnsykt herk. Jeg la de direkte i home før, så tok de for masse plass, så jeg måtte laste alle opp i photobucket, og nå sier du jeg skal gjøre det igjen?!?? ;):);) )

Og så en ting til, jeg tenkte egentlig å fjerne siden om huset, siden det tross alt ikke har en døyt med Tulla å gjøre.. Men så har jeg fått noen kommentarer på at det ser fint ut/koselig, og at de vil se bilder av innsiden.. Bør jeg da ikke fjerne siden? Vurderer å lage om home-siden til bare min og Bjarte sin side, og da kan jo huset være der, men det blir jo ikke de samme folka som ser på begge sidene, liksom.. :P

Bra at jeg ikke har skrevet for langt på Casper og Tulla, og ja, hun ser veldig voksen ut på det bildet.. hihi.. Det er nok bare en illusjon. ;)

Men uff, gjesteboken, ja.. Alle sier jeg må få meg ny gjestebok.. Skjønner jo at ingen leser meldingene der, men jeg er redd for at den forsvinner hvis jeg slutter å bruke den (sånn som hotmail og andre gratis ting). Hvorfor er nuffe så mye bedre? Er det layouten som er problemet, eller at det bare er en side, eller fargen, eller? :( Eller er det bare et prinsipp, at når man får ny side, skal det være ny gjestebok?

Skrevet

Dette med bildene.. mener du jeg skal lage mindre versjoner av de, og laste de opp i photobucket på nytt? Jeg pleier å krympe de i paint, strekk/forskyv, og så blir de mindre. Er det godt nok, før jeg legger de ut igjen? Eller er bildene for store på selve skjermen? (Og ja, det er noe sinnsykt herk. Jeg la de direkte i home før, så tok de for masse plass, så jeg måtte laste alle opp i photobucket, og nå sier du jeg skal gjøre det igjen?!?? :(:);) )

Om du ser på f.eks. dette bildet - http://i4.photobucket.com/albums/y117/Huld...ge/Sverige2.jpg så er det veldig mye "fysisk" større når du bare trykker på linken der og ser på bildet enn om du går inn i galleriet og ser på bildet der (http://www.home.no/huldrasinside/Tullahentes.html). Veit ikke helt hvordan du har satt inn bildene på home-sidene... Har du satt inn linken fra photobucket og gjort størrelsen mindre i home-generatoren? For da er jo bildene fremdeles like store i photobucket, og tar fremdeles like lang tid å laste opp på gallerisidene.

Du trenger ikke nødvendigvis å laste opp alle bildene på nytt, du kan jo gå inn å endre størrelsen på dem i photobucket (til søttifem, femti eller tjuefem prosent av original størrelse).

Men uff, gjesteboken, ja.. Alle sier jeg må få meg ny gjestebok.. Skjønner jo at ingen leser meldingene der, men jeg er redd for at den forsvinner hvis jeg slutter å bruke den (sånn som hotmail og andre gratis ting). Hvorfor er nuffe så mye bedre? Er det layouten som er problemet, eller at det bare er en side, eller fargen, eller? ;) Eller er det bare et prinsipp, at når man får ny side, skal det være ny gjestebok?

Tror ikke gjesteboken forsvinner om du slutter å bruke den, men om du skifter gjestebok så kan du jo som sagt kopiere inn alle meldingene og lagre dem i et word-dokument. Så har du dem, uansett.

Det er jo litt moro med gjestebøker hvor man kan legge inn f.eks. hjemmesideadresse og bosted over gjestebokhilsenen. Om jeg skriver en hilsen i gjesteboka hos noen pleier jeg å se hvem som har skrevet hilsner før meg (tre-seks stykker) og da er det jo moro å stikke innom hjemmesidene til dem jeg ikke har vært innom før.

Du har større valgmuligheter på nuffe når det kommer til farger osv.

Men selvsagt er det ikke nødvendig å skifte gjestebok. Det er bare om du vil ha en gjestebok som passer bedre til siden og som har mulighet for å legge igjen hjemmesideadresse.

Eeen ting til, bakgrunnsfargen.. Har forskjellig farge på sidene nå, hvilken fungerer best?

La faktisk ikke særlig merke til at det var forskjellig farge på sidene, men når du sier det så er det nok finest om alle sidene har samme farge. Jeg syns kanskje at agilitysiden hadde finest farge... Eventuelt Caspersiden.

Men alt i alt er siden veldig fin nå, langt mer oversiktlig enn den gamle. ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...