Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater fra Moss


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Så dermed skal jeg skryte litt av resultatene mine fra MOHK sin utstilling! ;D

Var nokså fornøyd med denne søndagen nemlig:)

Min egen lille og mamma var på tur denne helgen, og slik ble det:

Aris overrasket og vant en AUK foran 2 hunder på nesten 2 år!

1AUK, 1AUKK, HP ble resultatet.

I Vinnerklassen ba dommeren oss gå forerst å løpe en runde! HJELP! Tenkte jeg bare, CERT, jeg?

"Heldigvis" Ble det ikke sånn, men vi fikk en fin 2.VK og CK, og kun en Champion snek seg foran så vi endte med 3.BHK!

i205964114_52064.jpg

Mamma Orchide fikk først en ren 1.AK, deretter som eneste veteran, 1.AK & 1.VET, HP.

Jaja, om hun bare fikk HP er det lite håp i BIS veteran tenkte jeg. Men vi stilte nå opp :lol:

Og jammen så vant hu ikke den også! Flott dag for oss ! ;)

i205969109_21993.jpg

EDIT: Begge de flotte bildene er tatt av Helene! :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...