Gå til innhold
Hundesonen.no

tema til valpekull?


Henriette

Recommended Posts

Skrevet

Vennina min sin rottis skal parres nå og vi planlegger navn:P

kom gjerne med masse han oh tispe navn:)

Jeg har Flåklypa/Aukrust som tema på mitt kull. Litt blandede reaksjoner, men de fleste syns det er rasende festlig..

Da har du navn som;

Emanuel Desperados

Ben Redic Fy-Fazan

Melvin Snerken

Rudolf Blodstrupmoen

Reodor Felgen

Roger Jurtappen (hadde kledd min ene hanne utrooolig godt, men jeg får meg ikke til å kalle en hund Roger)

Olram Slåpen

Stengelføhn-Glad

Oliane Sjulusvangen

Mysil Bergsprekken

Føler at sistnevnte navn er VELDIG uheldig, men det er ikke mange jentenavn å ta av.. :)

..så har du selvsagt Solan, Ludvig og Soline.. men de er jo litt kjedelige!

Ellers var jeg inne på døde udødelige.. typ Marilyn Monroe, Elvis, Bob Marley, Janis Joplin osv..

Skrevet

Navn er morsomt!

Når jeg ser tilbake på mine kull, så er det særlig moro med de som har "tema"-navn, ja. Kanskje ennå bedre hadde vært om man hadde brukt temaer som var "inn" akkurat når man hadde valpekullet?

F.eks. kjente personer, filmer, CD'r, bøker - eller hva man nå er interessert av.

Bare et lite tips, som jeg tenkte på til mitt evt. kull til vinteren..

Susanne

Skrevet

Jeg liker ordlek i navnene jeg da! Litt gøyale og tøffe, så lenge man ikke overdriver slik at navnet blir himla langt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...