Gå til innhold
Hundesonen.no

Dårlig utstyr og gode naboer


Breeze

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tok med meg Zoot, KO hannhunden min for å gå tur ikveld og tenkte at samtidig kunne jeg jo stikke innom naboene med en dvd og hundesport. Selv om det duskregnet litt holdt mannen på ute i hagen, og husets frue kom å satt seg på trappa mens vi pratet litt. Zoot hadde jeg i strikkline rundt livet, og han soset litt rundt og snuste. Plutselig rundet Tarzan, naboens katt hushjørnet og smatt inn bak fruen og inn i huset.

Det var da det hendte, min ellers kattevennlige hund stupte frem og kastet seg forbi naboen på trappa, og akkurat da røk kroken på båndet :) Full fart inn i gangen, sølete digre hundelabber satte perfekte brune fotspor i den nyvaska fillerya. Rundt kjøkkenbordet lå det metersvis med dyrt møbelstoff som de holdt på å sy nye sofaputer av. Tre cm. fra møbelstoffet stanset jakten, puuhh! Dvs. katten stoppet, og da var det jo ikke noe gøy for Zoot mer.

Kroken som røk satt opprinnelig på et leietau beregnet på hest, og var helt ny :D Mon om jeg får igjen pengene fra forhandleren for den. Og jeg som er så nøye på solid utstyr da, strikklina er et slepetau som holder 2 tonn, og halsbåndet jeg bruker er sånn 6 cm bredt nakketau som også er beregnet på hest.

Mine gode naboer ble ikke sinte de, men gikk og fant en hundekjøreline de bruker selv. Ta denne du - sa de, i tilfelle du skulle treffe flere katter på turen :D

Om det er andre her som har store hunder, og som også er avhengi av utstyr som fungerer, så legger jeg ved et bilde under av kroken som røk (til høyre), og typen som hundekjørerne bruker (til venstre), og som de hevder er nesten umulig å ryke (selvom jeg syntes den ser litt pinglete ut i forhold).

Skrevet

Så bra at du har sånne greie naboer da! :) Men det ser ut som om det er røket i sveisen, ikke selve kroken.

Ja, det er røket i den delen som man fester linen i. Men resultat blir jo det samme da, løs hund.

Supert med greie naboer ja :D

Skrevet

Tror nok jeg kommer til å gjøre det ja. Skal innom der imorgen for å kjøpe hundfor, så da får jeg høre hva de mener om saken.

Vet fra min tid som hestejente at det var populært med sånn "break free" utstyr til hester. Så de ikke skulle bli skadet om de sto bundet og rykket til, eller ble skremt. Kanskje dette var en sånn "break free" krok :)

Skrevet

Jeg vet alt om følelsen....

Jeg hadde kjøpt nytt strikkbånd til min hund. For et par uker siden var jeg på Sjusjøen og så på birkebeinerrittet, ett rykk, og løs hund midt blandt massevis av syklister. :D

Ikke gøy, men heldigvis satt innkallinga så ingen skade skjedde, verken med syklister eller hund, men ingen god følelse.

Må skryte litt av forhandleren og... Jeg kjøpte det hos barehund.no, og sendte mail og forklarte hva som hadde skjedd. (Også kroken som røyk) Samme dag hadde jeg pengene på konto, og de sendte meg ferdig frankert returkonvolutt. Jeg var forberedt på å "krangle" litt, så ble skikkelig overrasket over at det var så greit. :)

Sikker på at din forhandler og legger seg flat. Ingen vil vel være kjent med at de selger utstyr som er så dårlig. Det kan jo faktisk bli ganske farlige situasjoner ut av det.

Skrevet

Jeg vet alt om følelsen....

Jeg hadde kjøpt nytt strikkbånd til min hund. For et par uker siden var jeg på Sjusjøen og så på birkebeinerrittet, ett rykk, og løs hund midt blandt massevis av syklister. :D

Ikke gøy, men heldigvis satt innkallinga så ingen skade skjedde, verken med syklister eller hund, men ingen god følelse.

Uææ, den situasjonen hadde ikke vært særlig gøyal om det hadde vært min hund. Og all honnør til deg for at du hadde innkalling som fungerte akkurat da.

Må skryte litt av forhandleren og... Jeg kjøpte det hos barehund.no, og sendte mail og forklarte hva som hadde skjedd. (Også kroken som røyk) Samme dag hadde jeg pengene på konto, og de sendte meg ferdig frankert returkonvolutt. Jeg var forberedt på å "krangle" litt, så ble skikkelig overrasket over at det var så greit. :)

De høres veldig seriøse ut ja, og har veldig mange bra produkter også.

Sikker på at din forhandler og legger seg flat. Ingen vil vel være kjent med at de selger utstyr som er så dårlig. Det kan jo faktisk bli ganske farlige situasjoner ut av det.

Vi får se. Mulig at de vil påberope seg at jeg har brukt utstyret annerledes enn det var tiltenkt. I og med at tauet m/krok var beregnet på hest og ikke hund?

Skrevet

Mulig at de vil påberope seg at jeg har brukt utstyret annerledes enn det var tiltenkt. I og med at tauet m/krok var beregnet på hest og ikke hund?

Hunden din er jo på str med en ponny, det må jo være et argument... :)

Skrevet

Kjempesnille naboer du har! :D

Ei venninne av meg med en stor hund (dog ikke så stor som din), har klart å ryke tre magebelter! :D Da er det klipsen som man fester beltet med, eller kroken man hekter båndet på, som har røket. Nå har de gått over til lærmagebelte med beltespenne. Tror at beltespenner holder lenge. Og hvis de ryker, kan man jo være så heldig at de bare ryker til neste hull, hvis man ikke har det på det ytterste hakket, da..

Skulle tro at hesteting fungerte på så store hunder, og til denne venninna har jeg kjøpt slepetau til bil, i stygg oransj farge.. :) Finnes i blå også, så jeg i ettertid. Det skal tåle noen tonn, ja.. Nei, gå og klag! Det har blitt dyrt for butikken som selger magebelter til venninna mi, og er like skråsikker hver gang om at det kommer til å holde.. :rolleyes: De burde kanskje ta det ut av varesortimentet sitt til og med, siden hvis en hest først finner ut at den skal stikke, så holder det jo faktisk ikke! Og det er tross alt litt verre med en løpsk hest, enn en hund på kattejakt..

Skrevet

Kjempesnille naboer du har! :D

Ei venninne av meg med en stor hund (dog ikke så stor som din), har klart å ryke tre magebelter! :D Da er det klipsen som man fester beltet med, eller kroken man hekter båndet på, som har røket. Nå har de gått over til lærmagebelte med beltespenne. Tror at beltespenner holder lenge. Og hvis de ryker, kan man jo være så heldig at de bare ryker til neste hull, hvis man ikke har det på det ytterste hakket, da..

Ja, det der magebelte med sånn klips har jeg styrt unna :) Men det tykke, solide lær magebelte fra seleverkstedet røyk det også til slutt, men da lagde min snille nabo et nytt forstykke til meg, med en supersolid krok foran (sånn med stor stålplate på baksiden av læret). Så nå ser det ut til å holde, selv når jeg har to hunder i beltet om gangen :D

Jeg var hos forhandleren i dag, og fikk tilbake pengene uten noe problem.

Flott at du hjelper venninnen din med å finne ordentlig utstyr da !

Skrevet

Kjempe bra at du fikk pengene tilbake da! :)

Irja har rykket av et par halsbånd.

Derfor pleier vi alltid å kjøpe halsbånd med at kroken i halsbåndet ikke har skøyt.

Det har gått bra hver gang med henne :)

Skrevet

Kroken til venstre på bildet ryker de også! Jeg har mistet Dennis pga den helvetes kroken som røk og dennis som forvillet seg rett ut i veien å ble påkjørt. Han brakk ryggen på flere steder så det var ikke noe annet å gjøre enn å avlive. Dette skjedde for 5.5år siden, jeg tok med båndet til butikken å fikk nytt.. Det var ikke akkurat i tankene mine å få nytt kobbel akkurat, hensikten var for å informere om at de oppskrytte krokene er ikke så bra som de skal ha det til. Dennis var en en stor Labrador på 68cm mankehøyde og 40kg. Han trakk ikke i båndet til vanlig så dette var ett mega uhell om en krok som ikke holdt mål. Det var selve den som man klemmer inn som røk i dette tilfellet, det har skjedd samme uhell med bajas som ble skremt av en hund, den røk på samme sted men dette skjedde heldigvis langt fra biltrafikken så det eneste som skjedde var at jeg plutselig hadde en løs hund.

Fikk nytt kobbel for dette uhellet også, så jeg har lært meg til å kontrollere at det ikke er noen svikt i kroken før turene.

Skrevet

Kroken til venstre på bildet ryker de også! Jeg har mistet Dennis pga den helvetes kroken som røk og dennis som forvillet seg rett ut i veien å ble påkjørt. Han brakk ryggen på flere steder så det var ikke noe annet å gjøre enn å avlive. Dette skjedde for 5.5år siden, jeg tok med båndet til butikken å fikk nytt.. Det var ikke akkurat i tankene mine å få nytt kobbel akkurat, hensikten var for å informere om at de oppskrytte krokene er ikke så bra som de skal ha det til.

Dette var veldig trist lesing. Så forferdelig å miste hunden sin på den måten.

Jeg takker for informasjonen og tar innlegget ditt til etteretning og kommer bare til å bruke de låsbare karabin krokene (sånn krok med låsemutter) heretter.

Skrevet

godt dcu har snille naboer! det er aldsri gøy når hunden slipper løs på den måten!

det sammen skjedde meg en gang jeg gikk tur med odin å hadde kjøpt nytt flexibånd og det røyk plutselig...heldigvis var vi ikke kommet oss utenfor hageporten enda, så det gikk bra, men tenk om det skulle skjedd når vi var kommet utenfor, for der er det hovedvei hvor folk kjører mer enn 80 for å s det slikt!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...