Gå til innhold
Hundesonen.no

Lillith


Mud

Recommended Posts

Skrevet

Her min nye gale pus..hun er den første kattungen jeg har hatt, tidligere har jeg bare overtatt andres katter. Det gjorde jeg forsåvidt nå og, jeg er hennes andre matmor siden hun dro fra moren, men hun var bare 15 uker når hun kom til oss.

Det hender jeg lurer på om hun har AD/HD eller om kattunger bare er sånn.. Hun het egentlig Prisicilla når jeg fikk henne, men det fikk hun ikke hete lenger :P

Spam:

Billedserie fra fluejakt...

20060723_0117.jpg

20060723_0122.jpg

20060723_0118.jpg

20060723_0121.jpg

Lillith the action hero!

20060723_0127.jpg

20060810_0187.jpg

Hva er det med å sove oppå bøkene når jeg leser de?

20060810_0175.jpg

Lillith og Loke i kjent lekestil.. (og ja, katta er sjefen)

20060810_0171.jpg

Skrevet

Takk :P Joda, hun er vakker å se på...kanskje ikke like søt inni seg alltid men..

En ting jeg lurer på : hun mjauer ikke skikkelig? Det kommer en sånn rar sprakende lyd når hun "mjauer"? Noen som kjenner til sånt?

Skrevet

Takk :huh: Joda, hun er vakker å se på...kanskje ikke like søt inni seg alltid men..

En ting jeg lurer på : hun mjauer ikke skikkelig? Det kommer en sånn rar sprakende lyd når hun "mjauer"? Noen som kjenner til sånt?

Hehe, ja, faktisk! Den eldste frøkna mi gjør det! Dvs hun gjorde det!. Tror hun ble 2-3 år før hun faktisk "lærte" seg å mjaue. Var helt forferdelig forresten, hun er en sånn (vel, som alle kattene mine har vært) som alltid kommer hjem. Og en dag, så var og ble hun borte! Endevendte hele nabolaget og ble mer og mer stresset. Fordi tanken var jo på det, at hvis hun var innelåst i en kjeller eller garage, hvordan skulle hun få gitt beskjed. Ingen som ville høre noe særlig av den "sprakingen". Men jeg hørte henne faktisk, inne i kjelleren til naboen, hun klorte som en gal på døren (og "sprakte" sikkert også, men det aner jeg ikke). Siden da, har hun iherdig lagt seg i selen av egen fri vilje (tja) og kan nå mjaue, irriterende høyt også ;)

Så kanskje Lillith plutselig slår igjennom og mjauer en vakker dag?

Skrevet

Godt å høre! Var redd hun kanskje hadde en defekt jeg :huh: Rare pusekatter...det med at hun ikke får varslet har jeg ikke tenkt på... ;)

Skrevet

Godt å høre! Var redd hun kanskje hadde en defekt jeg :huh: Rare pusekatter...det med at hun ikke får varslet har jeg ikke tenkt på... ;)

Nei, beklager at jeg "satte deg på" ideen. Men jeg er sånn krisemaksimerer, og det slo meg for fullt da hun forsvant!

Men heldigvis, så skjønte hun det vel selv da hun hørte meg gå og skrike etter henne ;)

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Nyydelige pusen. Ligner veldig på katten min :o . Han liker forøvrig også å ligge på bøker (se nederste bilde på denne siden). Men jeg kan ikke skryte på meg at han ikke kan mjaue... Her i huset er det mer lyd i katta enn bikkja :rolleyes:

Skrevet

Takk :( Joda, hun er vakker å se på...kanskje ikke like søt inni seg alltid men..

En ting jeg lurer på : hun mjauer ikke skikkelig? Det kommer en sånn rar sprakende lyd når hun "mjauer"? Noen som kjenner til sånt?

Min mjauer heller ikke, han snakker, har eget språk, jeg bare later som jeg forstår det ;)

"Mi, mi, ma, mi, mao" betyr noe sånt som Takk for at du endelig slapp meg inn, what took you so long?!

Hadde en pus engang, som fikk ødelagt stemmebåndet da han hang fast i et bur (enda et bevis på at bur er hat), da han skulle mjaue åpnet han munnen, og ingen lyd kom ut! Han kunne ikke male heller.... :)

  • 1 month later...
Skrevet

Pusen min kunne heller ike mjaue. Men hun kunne frese og hyle!

Når hun skulle mjaue til meg sa hun bare sånn :"Prrrauo!"

Og hun kunne lage noen korte mjau, mer som "ma-ma-ma!"

Hehe, så fikk hun masse skryt når hun sa "ma-ma", og da fortsatte hun jo med det... :D

Hahahah, som folk glante da katta kom løpende mot meg og ropte mamma!!

(AAAAAAH, som jeg savner pusen min!!)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...