Gå til innhold
Hundesonen.no

Kløe hjelp!


dorab01

Recommended Posts

Hei

Mimmy har en grusomt kløing og det bare snute og øre regionen og ellers på hode ikke noe andre steder. Hun har klødd opp øret sitt så det blør. Veterinæren undersøkte henne grundig men fant ingen ting. Hun mente at det kan hende hun drikker og spiser fra plastikk skål og at hun er aleregisk så da bytta jeg ut det og hun klør absolutt like mye. Klødd av halve barten sin og.

Jeg skall jo egentlig stille henne men jeg kan jo ikke det med en halv barte og omtrent ikke noe hår på øret.

Så hva kan det være? kan noen hjelpe meg? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tok hun prøver av henne også eller bare en "utvendig eksteriør" sjekk?

Det kan jo være så mangt hun klør av liksom, alt fra fôr, godis, teppet sitt, midd, allergier generellt er jo ikke så lett å "finne" liksom.

Hvis hun ikke tok blodprøver osv. av henne, så ville jeg vel iaf fått henne bedre utredet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor lenge siden er det du bytta ut plastskålene da?

Jeg ville nok gått til en annen veterinær og sjekka.. Veit ikke hva veterinæren din gjorde for slags prøver, men det hørtes veldig lettvint ut å si det er allergi mot plast.. Om det er allergi mot plast, hva er senga hennes laget av?

At du ikke får stilt henne ut, er forhåpentligvis underordna? Klør hunden i den grad at den mister pels og får sår, så er nok det svært ubehagelig..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor lenge siden er det du bytta ut plastskålene da?

Jeg ville nok gått til en annen veterinær og sjekka.. Veit ikke hva veterinæren din gjorde for slags prøver, men det hørtes veldig lettvint ut å si det er allergi mot plast.. Om det er allergi mot plast, hva er senga hennes laget av?

At du ikke får stilt henne ut, er forhåpentligvis underordna? Klør hunden i den grad at den mister pels og får sår, så er nok det svært ubehagelig..

Selfølgelig er det underordna! men det er jo litt irriterende at hun klør og jeg vil gjerne få bukt med det.

Var hos en annen veterinær i dag og hun tok prøver og fant ut at hunden hadde en soppinfeksjon i øret. hun nappet ørehårene skyllte ørene og ga hundne medisin har ikke klødd siden. :P Så nå tror jeg at vi endelig begynner å bli bukt med prpblemet må bare legge til at denne lille affaæren kostet 1500 kroner :P Jeg fikk lite sjokk da hu sa prisen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...