Gå til innhold
Hundesonen.no

Vet du om noen?


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Har du kikket på NKHLF og NKHF sine sider? Kanskje du finner noe der? Eventuelt linker til de lokale hoppeklubbene kanskje. Begge disse foreningen har også link til hvert sitt forum, der pleier det og stå info om kommende konkurranser, ellers kan du jo spørre på forumene. ;)

Norges Kaninhopperes LandsForbund - NKHLF

Norges KaninHoppForening - NKHF

Takk :P

  • 1 year later...
Skrevet

Det er nok ikke så mange hoppe konkuranser i Drammens områdene, bortsett fra Tønsberg, Modum områdene. Det også endel oppover i nordnorge, men det er jo ganske langt fra Drammen.

Jeg er fra Drammen, og driver med hopping.

Den 21-24. Februar er det en STOR konkurranse/utstilling som er i St.Hallvars hallen i Lier.

Men den kan bare kombi kaniner være med på. Og nybegynner kaniner i "lett" klassen kan ikke være med.

Bare fra Middels og oppover. Men du kan jo dra å se på, det skal jeg. Du blir kjent med nye mennesker som kan gi deg råd osv. Å se masse gode kaniner. Folk kommer helt fra Trondheim bare pga dette.

Dette kommer til å bli spennende.

Skrevet

Det er altså NM. Ikke bare "kombikaniner" der nei, men reine elitekaniner som skal konkurrere Rett elite og Lengde elite. I tillegg er det NM i Veteran (for kaniner over 5 år) og det arrangeres kombikonkuranse.

Selv har jeg jo egentlig sluttet med hoppingen (og solgt de beste hoppekaninene) så skal vel bare delta med Blomsten i veteran og ha det sosialt med venner fra hoppinga. Gleder meg :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...