Gå til innhold
Hundesonen.no

Vet du om noen?


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Har du kikket på NKHLF og NKHF sine sider? Kanskje du finner noe der? Eventuelt linker til de lokale hoppeklubbene kanskje. Begge disse foreningen har også link til hvert sitt forum, der pleier det og stå info om kommende konkurranser, ellers kan du jo spørre på forumene. ;)

Norges Kaninhopperes LandsForbund - NKHLF

Norges KaninHoppForening - NKHF

Takk :P

  • 1 year later...
Skrevet

Det er nok ikke så mange hoppe konkuranser i Drammens områdene, bortsett fra Tønsberg, Modum områdene. Det også endel oppover i nordnorge, men det er jo ganske langt fra Drammen.

Jeg er fra Drammen, og driver med hopping.

Den 21-24. Februar er det en STOR konkurranse/utstilling som er i St.Hallvars hallen i Lier.

Men den kan bare kombi kaniner være med på. Og nybegynner kaniner i "lett" klassen kan ikke være med.

Bare fra Middels og oppover. Men du kan jo dra å se på, det skal jeg. Du blir kjent med nye mennesker som kan gi deg råd osv. Å se masse gode kaniner. Folk kommer helt fra Trondheim bare pga dette.

Dette kommer til å bli spennende.

Skrevet

Det er altså NM. Ikke bare "kombikaniner" der nei, men reine elitekaniner som skal konkurrere Rett elite og Lengde elite. I tillegg er det NM i Veteran (for kaniner over 5 år) og det arrangeres kombikonkuranse.

Selv har jeg jo egentlig sluttet med hoppingen (og solgt de beste hoppekaninene) så skal vel bare delta med Blomsten i veteran og ha det sosialt med venner fra hoppinga. Gleder meg :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...