Gå til innhold
Hundesonen.no

Vet du om noen?


TineSimbaNana

Recommended Posts

Skrevet

Har du kikket på NKHLF og NKHF sine sider? Kanskje du finner noe der? Eventuelt linker til de lokale hoppeklubbene kanskje. Begge disse foreningen har også link til hvert sitt forum, der pleier det og stå info om kommende konkurranser, ellers kan du jo spørre på forumene. ;)

Norges Kaninhopperes LandsForbund - NKHLF

Norges KaninHoppForening - NKHF

Takk :P

  • 1 year later...
Skrevet

Det er nok ikke så mange hoppe konkuranser i Drammens områdene, bortsett fra Tønsberg, Modum områdene. Det også endel oppover i nordnorge, men det er jo ganske langt fra Drammen.

Jeg er fra Drammen, og driver med hopping.

Den 21-24. Februar er det en STOR konkurranse/utstilling som er i St.Hallvars hallen i Lier.

Men den kan bare kombi kaniner være med på. Og nybegynner kaniner i "lett" klassen kan ikke være med.

Bare fra Middels og oppover. Men du kan jo dra å se på, det skal jeg. Du blir kjent med nye mennesker som kan gi deg råd osv. Å se masse gode kaniner. Folk kommer helt fra Trondheim bare pga dette.

Dette kommer til å bli spennende.

Skrevet

Det er altså NM. Ikke bare "kombikaniner" der nei, men reine elitekaniner som skal konkurrere Rett elite og Lengde elite. I tillegg er det NM i Veteran (for kaniner over 5 år) og det arrangeres kombikonkuranse.

Selv har jeg jo egentlig sluttet med hoppingen (og solgt de beste hoppekaninene) så skal vel bare delta med Blomsten i veteran og ha det sosialt med venner fra hoppinga. Gleder meg :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...