Gå til innhold
Hundesonen.no

Christine og Asterix's hjemmeside.


lille_christine

Recommended Posts

Skrevet

Ja da har jeg endelig fått gjort ferdig hjemmesiden vår ;)

Er den første hjemmesiden jeg har laget, så trenger masse tips om hvordan jeg kan gjøre det bedre.

Ta en titt her www.gentleboy.moo.no

Jeg vil ha masse ris og ros slik at siden stadig kan bli bedre.

Bare å kommentere inne på denne tråden her.

Skriv gjerne en hilsen i gjesteboka :)

På forhånd takk! ;)

Skrevet

Designet er veldig pent og oversiktlig, men det trekker litt ned at det er en premade da.

Ellers synes jeg siden var super! Asterix er nydelig :) Men jeg savner en dagbok, sånn at vi kan lese hva som skjer med dere i hverdagen. Er nysgjerrigper, jeg :D

Skrevet

Syns siden er meget bra. Ryddeig og fin! Gode bilder og ellers veldig interresant og relevant stoff! :P

Takk, det var koselig å høre :P

Det vil stadig bli oppdatert med mer stoff, nye bilder og kanskje noen nye sider? ;)

  • 1 month later...
Skrevet

Har nå oppdatert hjemmesiden vår, ta deg gjerne en titt!

Da vil bl.a. se:

- Nytt design!

- Den nye faktasiden som inneholder litt om klikkertrening, førstehjelp +++

- Nye siden om lydighetstreningen vår

- Nye agilitybilder

- Nye høstbilder

Besøk oss her :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...