Gå til innhold
Hundesonen.no

Grejo`s Gizmo


Shortybebeh

Recommended Posts

Skrevet

Endelig er valpen i hus! :P

Han er en rabagast! Men han er ikke helt frisk stakar..

Skikkelig diarè, og ikke noe særlig matlyst!

Men det kommer sikkert av vaksinen han fikk i går, i tillegg til at alt er nytt og spennende!

De gangene han ikke spruter bæsj utover gulvene inne, eller gresset ute, så er han bare skjønn.

Han blir nok en liten utfordring, og det er mye vi må avlære så fort som mulig..

Blant annet bitingen (som med alle andre valper..) Når han blir oppskjørtet så skal han helst bite oss overalt.

Rampete!

Han bjeffer på katten utenfor og bjeffer når jeg står på kjøkkenet, og han er ikke så lett å stelle med, for av en eller annen grunn så er favorittleken hans BØRSTEN som jeg hadde håpet å få gre han med! ;)

Når jeg prøver å gre ham så går han helt berserk og skal jage børsten mens jeg grer ham på ryggen..

Hvis han får tak i den så ligger han helst stille og biter på den.. Den er sikkert god for kløen i munnen..

Men jeg må finne på noe lurt der, for børsten skal ikke være noen leke...

Den andre favoritten er faktisk et håndkle med en knute på midten!

I natt sov han helt stille ved siden av sengen, uten så mye som et pip. Klokken 4 måtte han ut å tisse, og klokken 6 måtte han bæsje. Da sto jeg på en måte opp med ham, ga ham litt mat og lekte litt etc. Gikk opp til mannen på soverommet etterhvert, og der sovnet han i sengen til halv 9. Da var det gubbens tur til å stå opp og være oppe med ham, mens jeg sov et par timer.

Men jeg hadde ALDRI trodd at han ikke skulle pipe i det hele tatt om natten!

Ikke tisset han heller, han er generelt flink til å si ifra, og når jeg tar ham med ut så tisser og bæsjer han bestandig. De få uhellene inne var ikke hans skyld, er ikke så lett å kontrollere diarè..

Han reagerer ikke på ringeklokka, foreløpig, og det liker jeg!

Alt i alt en normal, herlig valp! :P

Håper bare diarèen gir seg snart...

Han er vanskelig å ta bilder av! Når han sover vil jeg ikke forstyrre, og når han er våken er han så vill at jeg ikke kommer på god nok avstand til ham!

Men etterhvert som han blir tryggere blir det sikkert lettere!

Her er i hvertall noen!

Beklager størrelsen etter det første bildet, jeg hadde planlagt å laste dem opp her i forumet, men har visst bare 9 kb med plass igjen.. Orket ikke forstørre dem igjen.. De er litt små...

gizmodag1.JPG

http://www.external-beauty.com/inne1.JPG

http://www.external-beauty.com/inne2.JPG

http://www.external-beauty.com/ute1.JPG

http://www.external-beauty.com/ute2.JPG

http://www.external-beauty.com/ute3.JPG

http://www.external-beauty.com/ute4.JPG

http://www.external-beauty.com/ute5.JPG

http://www.external-beauty.com/ute6.JPG

Det blir nok flere når han tør utforske litt på egenhånd!

Skrevet

knaaaaaaaaall flott er han da!! skikkelig valpe syk jeg da! papillonener er så nyydelige når de er valper! *tenke tilbake og savne* ;)

Skrevet

Så dette er Gizmo gutten vi har hørt så usigelig mye om i de siste ukene ;) Han var utrolig søt da! Misunner dere ikke bjeffingen akkurat, glad gutten min ikke var sånn på den alderen-men så gjorde han mye fler uting innendørs enn hva deres gjør nå da. Så kanskje det går opp i opp :P

Flere bilder når du får ånden over deg!

Skrevet

Grattis:D Min hadde og diarè da han kom, bytte av omgivelser og stress. Noen dager med zoolack, ris og kylling gjorde susen. Han ble litt vel tynn, men la kjapt på seg igjen da diarèen ga seg

Skrevet

Har ikke lest hele tråden (typisk late meg :) )

Valpen din er nyyydelig! Og vil bare si hvor heldig du er som har fått fra Grethe og Jon, de er herlige mennesker med nydelige hunder! Lykke til fremover :)

Skrevet

Har ikke lest hele tråden (typisk late meg :) )

Valpen din er nyyydelig! Og vil bare si hvor heldig du er som har fått fra Grethe og Jon, de er herlige mennesker med nydelige hunder! Lykke til fremover :)

Ja, de er flotte mennesker!

Og hundene er vakre! :P

Hadde det ikke vært for at pc`en min med bilder på har kræsja igjen, så kunne jeg postet mer.. men nå blir det lite av det fremover.. :P

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...