Gå til innhold
Hundesonen.no

En usikker vakthund


Heidihj

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har et ganske stort problem når det gjelder Elwira. Hun har blitt en veldig vakthund. Hun knurrer på naboer, folk som kommer på besøk og bjeffer voldsomt når det kommer noen. Det verste av alt er at hun er en veldig usikker vakthund. Hun er absolutt ikke til å stole på. I går var jeg med noen venner på tur med henne, vi skulle innom butikken på veien og jeg satt ute med henne. Det kom noen barn og lurte på om de kunne klappe hunden, det har aldri vært noe problem siden hun er glad i barn. Jeg sa ja, og de satte seg ned og lot henne komme bort til seg. Elwira snuste på den ene jenta, og hun skulle til å stryke henne forsiktig på brystet (de var veldig flinke med hunder, og var vant til hunder sa de). Da bjeffa Elwira og viste tenner. Jenta trakk seg unna, men Elwira ville fremdeles hilse, hun kom bort til henne igjen og da glefsa hun, jenta hadde ikke gjort noe :D Jeg hadde henne i bånd, og trakk henne til meg. Og sa beklager til de to skremte småjentene. Jeg så alt, og kan ikke forstå hvorfor hun gjorde det. Jeg har aldri sett de jentene før, så det er første gang Elwira ser dem også. Jeg må si jeg er veldig engstelig når det gjelder Elwira nå. Hun kan man rett og slett ikke stole på. Hun skal alltid vokte alt. Dette er ikke bra, jeg skal ta henne med til en profesjonell nå så snart som mulig og få hjelp. Men dette er skummelt, hun er ganske stor, og hvis hun vil noe så vil hun det! Fra nå av er det bare jeg som skal ta avgjørelsen angående hilsing, og turer. Jeg tror de andre i familien vil slite litt hvis det samme skjer igjen. Jeg håper virkelig dette ordner seg, for jeg kan ikke ha en usikker hund man ikke kan stole på. En vakthund som er usikker er ikke en god hund :D

Jeg har også sjekka om hun har vont noen steder. Men det virker ikke sånn.

Skrevet

Jeg tenkte jeg skulle ta sånn time hos Vegar. Jeg har fått en dyrlege til å se på henne, men det virker ikke som om det er noe galt. Jeg får snakke med Vegar og se hva han sier.

Skrevet

Jeg tenkte jeg skulle ta sånn time hos Vegar. Jeg har fått en dyrlege til å se på henne, men det virker ikke som om det er noe galt. Jeg får snakke med Vegar og se hva han sier.

Når starter kurset?

Hvis det starter snart trenger du ikke ta den timen som koster penger, da kan du heller snakke med han før eller etter kurset.

Skrevet

Oki, det skal jeg gjøre. Kurset starter 9 august, så det er ikke så lange til.

Åh.. heldiggris :P konkurranse gruppa starter ikke før i slutten av mnd :P:P

Men men..

må bli med deg å se på hvordan det går med dere :P

Håper du får hjelp med Elwira :) Det gjør du nok!

Skrevet

Det er bare å si ifra når du vil være med så kan vi sikkert hente deg :P

Men takk for hjelpen, jeg skal snakke med Vegar :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...