Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva skal jeg spise i dag?


Mirai

Recommended Posts

Ja, jeg er alene hjemme og nå holder jeg på å sulte ihjel. Måtte spise brødskiver i hele går fordi jeg hadde glemt å kjøpe mat, og så var det plutselig søndag. Er det noen som har noen tips til hva jeg kan spise? Må bare sykle 1km i regnet for å komme på butikken (Mona nekter å gå ut i dette været). Helst ikke noe veldig dyrt :) Og jeg trenger både frokost/lunsj nå, og noe etterpå og i kveld.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, jeg har ikke lyst på det i dag :) Vil ha MAT. Hjelp, noen.

Coming to the rescue.. B)

Nå vet vi jo at prim det holder vi oss unna.

Men Fjorland! De er smarte.. De har nemmelig laget noe som heter: biff stroganoff.(Catchy navn sant?).

Og det er faktisk så godt at bare en liten bit er nok til og gi deg orgasme i munnen i flere dager etterpå.(jeg vet,har prøvd B) ).

Så har man jo alltids pizza, pølser og andre enkle retter. Men jeg anbefaler nå Fjorlands biff stroganoff. Et must når man er alene hjemme.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

fjordland har jo sånn ris og søtsur saus greier også som skal være veeldig godt! ellers skal jeg ha tacopizza idag.. hjemmelaget selvfølgelig.. noe annet jeg har fått sansen for er eldelgris biffstrimler med sopp og løk og salat til! håper du kan få til noe!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjøpte Fjordland, spaghetti og pølser :) Og egg. Så da kan jeg lage arme riddere også :D

Også var jeg veldig sunn og kjøpte iste i stedet for brus *innbille meg at det er sååå mye sunnere* :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Litt seint nå kanskje, men om du har litt blåbærsyltetøy i frysen er det innmari godt på pannekaker. :)

Cocus cous er også uhyre enkelt å lage (man koker opp, tar kjelen av plata og lar det stå i 5 min.) , man får kjøpt det på de aller fleste innvandrer og litt større butikker. Også kan du steke noen grønnsaker og kjøtt og ha til. Veldig godt :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til en evt annen gang så er det masse billig,raskt og godt å lage selv om man er bare en person

omelett med salat og rundstykke

pitapizza (Kjøp frosne pitabrød, og bruk dem som de er til pizzabunn. Smør på tomatsaus og ønskede ingredienser)

karbonade med speilegg

kotelett med potetsatat,grønnsalat m/favoritt dressingen din

pastasalat m/ rundstykke

osv osv osv .... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...