Gå til innhold
Hundesonen.no

Vil dere se valpen jeg venter på?


Shortybebeh

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tok en del bilder (240), men tror ikke jeg skal poste alle... :rolleyes:

Har plukket ut 15 av de beste. Disse er også postet på hjemmesiden min nå, i tillegg til et kort innlegg i bloggen om besøket. det er så sent at jeg orker ikke skrive noe mer i dag...

Men kjemien var topp, og det ble den jeg hadde bestemt meg for første gang jeg så ham på et bilde..! :)

(utrolig nok!)

Er han ikke skjønn!?!

(Hvis ikke bildene kommer opp kan de sees på hjemmesiden under bilder.)

giz1.JPG

giz2.JPG

giz3.JPG

giz4.JPG

giz5.JPG

Resten får bli linker :)

http://www.home.no/anyvold/giz6.JPG

http://www.home.no/anyvold/giz7.JPG

http://www.home.no/anyvold/giz8.JPG

http://www.home.no/anyvold/giza.JPG

http://www.home.no/anyvold/gizb.JPG

http://www.home.no/anyvold/gizc.JPG

http://www.home.no/anyvold/gizd.JPG

http://www.home.no/anyvold/gize.JPG

http://www.home.no/anyvold/gizf.JPG

http://www.home.no/anyvold/gizg.JPG

Skrevet

Nåmmin :) Så skjønn han er da!

Tror ikke jeg har fått med meg hvilken oppdretter han kommer fra?

Du gleder deg vel stort til å få han hjem nå tenker jeg :)

Skrevet

Han var litt av en nydelig skapning.. :) Hihi. Også med halvveis oppreiste ører da.. Valpene er så søte når ørene står slik :)

Skrevet

Nåmmin :) Så skjønn han er da!

Tror ikke jeg har fått med meg hvilken oppdretter han kommer fra?

Du gleder deg vel stort til å få han hjem nå tenker jeg :)

Hehe, det er ikke rart du ikke har fått med deg det, jeg har ikke fortalt det enda :D

Oppdretteren vil ikke fortelle det til noen før de er leveringsklare 9 august, og det var kun tilfeldigheter som gjorde at jeg fikk vite det (og fikk en valp).

(Jeg har ikke spurt om jeg får fortelle det, men jeg lar være for sikkerhets skyld..)

Men når jeg henter ham hjem 9. august så skal jeg selvfølgelig fortelle det!

Det er ikke noe lettere å vente nå som jeg har møtt ham... Men jeg gleder meg enda litt til, hvis det er mulig..!

banana

Skrevet

Takk! :devilbanana:

Han blir jo bare søtere og søtere også, da!

Tror nok jeg blir heldig med ham!

Faren hans er råflott og kjempestolt, og mamman er søt og rolig.

Flotte foreldre!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...