Gå til innhold
Hundesonen.no

legge ut bilde av deg selv på nettet


janne&kenny

Recommended Posts

Skrevet

jeg holder på å lage hjemmeside på nettet nå... så bare lurer jeg på om dere legger ut bilde av dere selv? jeg har lakt ut et, men det ligner ikke på meg engang! men er det så farlig? noen som ikke gjør det? vil noen ta oss, er det lett å finne ut hvem vi er og hvor vi bor!

ta en titt på hjemmesiden min! http://www.freewebs.com/janneogbassen/

Skrevet

jeg er ikke redd for å legge ut bilder av meg sjøl hvertfall. jeg liker å leve farlig. hæhæ.

Men ja, kan hende du blir kidnappa. større sjanse for det nå.

Skrevet

jeg ser helt ærlig ikke noe problem i å legge ut bilde av seg selv på internett! så lenge man ikke legger ut slibrige bilder da så klart! ;) tviler på at folk er ute etter deg bare fordi de har sett et bilde av deg på nettet! ;) eneste "problemet" er at folk kan kopiere bildene av deg og bruke de til mye dritt!

kjempefin side forresten! ;)

Skrevet

hehe takk...! jeg er ikke redd for det bildet med hestene, det ligner jo ikke på meg engang! mor mi er helt LIVREDD for slike ting! så det smitter litt;) hehe kanskje noen knippknapper meg i natt!

Skrevet

Kjempefin side! Jeg legger ut bilde av meg på hjemmesiden min,tenker at hvis det er noen der ute som virkelig vil ta meg,finner de meg uansett bilde på nettet el ikke ;)

Skrevet

sånn, nå har jeg gjeste bok også! må bare legge inn noe om dere vil;)

emmaogyaris: jeg tnker det samme! de kan finne meg på andre måter! feks her! kommer ikke på at hvem som helst kan gå inn her å finne ut litt av hvert om meg!! men jeg har jo ikke lakt ut så mange bilder, siden jeg IKKE FÅR DET TIL arg!

Skrevet

jeg syns ikke det er farlig..men bestevennina mi la ut bilde av seg på Biip..å hun fikk masse ekle meldinger fra mannfolk! :) jeg ble så forbanna at jeg ba henne ta vekk blde hun fikk jo aldri fred!..tenk å være så desperat. jeg var redd for å legge ut av meg før, men ikke nå mer:)

Skrevet

ser ikke noe problemer med å legge ut bilder av seg selv på nettet...De kan jo ikke spore en opp pga et bilde.

Skrevet

ser ikke noe problemer med å legge ut bilder av seg selv på nettet...De kan jo ikke spore en opp pga et bilde.

jo, det har jeg gjort. så en kar på bilde på et forum. også så jeg han i trheim når jeg var der forrige helg og snakka me'n.

Men han er lett gjenkjennelig da :)

Skrevet

det er nok ikke verdens undergang om jeg legger ut noen bilder...

jeg tenker også at: hvis en mann ser deg og vil knippknappe deg, så kan han jo bare følge etter deg..

OT: ikke misforstå overskriften! så plutselig at det så ut som noe erotisk greier!hehe!

Skrevet

ja ok sånn sett ja :D men jeg mente at man kan ikke spore opp adr og hvor man bor gjennom et bilde vel?

Skal vel mye til før man blir sporet opp på grunn av et bilde. Men dersom du legger ut fullt navn og hvor du kommer fra så blir det litt lettere :D Tar det ikke så veldig tungt jeg da, har både navn og bosted på nettsiden min! :rolleyes: Vil noen komme å ta meg, så gjør de det vel uansett hvor forsiktig jeg er....

OT: ikke misforstå overskriften! så plutselig at det så ut som noe erotisk greier!hehe!

:)

Skrevet

jo, det har jeg gjort. så en kar på bilde på et forum. også så jeg han i trheim når jeg var der forrige helg og snakka me'n.

Men han er lett gjenkjennelig da :)

Jeg skjønner ikke åssen du greide å huske han. Jeg gjenkjenner aldri folk jeg har sett på bilde.

Skrevet

Ja, jeg legger ut bilde. Søker man på mitt navn så kommer det bilde av meg fra avisen uansett :) Og mitt fulle navn OG adresse står på ulvehundklubbens sider. Så det er vel mer sannsynlig at jeg blir tatt pga. det, enn et bilde.

Skrevet

Er ikke redd for å legge ut bilder. Men ville jo aldri lagt ut dristige bilder da.

Men med dagens "nerder" så kan di finne ut akkurat hva di ønsker om deg :D nettet kan jo brukes til så mangt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...