Gå til innhold
Hundesonen.no

Chicka lekte med en Chi gutt igår


Renate A

Recommended Posts

Igår kveld var jeg og Chicka ute på siste tur før sengen, litt borti veien så jeg en liten skapning komme

"katt" tenkte jeg..men jeg så at Chicka ikke hadde katte signal i kroppen sin, begynnte å lure litt.. :unsure:

Men jo nermer vi kom så så jo jeg med mine dårlig øyne at det var en liten Chi, som la ann på Chicka. :(

Det ble luktet i himmelrikte flere ganger og Chicka som er sterilisert, stilte seg opp :P

Så begynnte de å leke litt, da hadde eieren også kommet, og han syntes det var så morro å se på dem han også.

Var gøy å se hvordan Chicka gjorde seg til for den lille herren, og hvor forsiktig Chicka var i leken med den lille.

Var så søtt å se på. :angry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her legges rett som det er an på damer som er både 2, 3, 4 og 5 ganger så store som gutta, og de digre damene lar seg ofte sjarmere ;)

Var det ikke sånn at Chicka ikke var så glad i små hunder? Hyggelig at hun fant seg en liten venn, da ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her legges rett som det er an på damer som er både 2, 3, 4 og 5 ganger så store som gutta, og de digre damene lar seg ofte sjarmere ;)

Var det ikke sånn at Chicka ikke var så glad i små hunder? Hyggelig at hun fant seg en liten venn, da ;)

Jo hun er ikke overbegeistert, men Chi, Pommer og Dachser er tydeligvis populært.

Dachser er så populært at hun blir helt i 120 når hun ser en, da skal hun bort og leke og nusse på dem.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...