Gå til innhold
Hundesonen.no

Til dere border collie eiere


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Ja under rasebeskrivelsen skal jeg legge ut bilder av border collie, og hadde hvert morsomt å fått litt forskjellige bilder, med forskjelige tegninger, men dette betyr ike at den må være spesiel. Tar i mot alle ;)

Blir takknemlig.

Legg ut bildet dere ønsker jeg skal bruke, og skriv ned:

NAVN:

EIER:

FØDT:

FARGE:

og evt annet:

BRUKSOMRÅDE: (hva hunden blir brukt til)

På annet kan ting som dere sys er viktig å ha me stå. sånn f.eks (har fått kali me på siden), og der står det at hun er en splitfaced odeye.

Dere kan jo også legge meg til på msn, og sende over der også ;)

Adressen er: [email protected]

Skrevet

NAVN:Tassa

EIER:Marthe

FØDT:29/10-2000

FARGE:Svart/hvit

BRUKSOMRÅDE:Lydighet, agility, spor, rundering og gjeting

NAVN:Gobben

EIER:Marthe

FØDT: /4-2000

FARGE:Svart hvit

BRUKSOMRÅDE: Lydighet, spor, litt gjeting

Kommer med bilde også :P Du kan jo velge fra hjemmesiden vår hvis du vil :P

Skrevet

NAVN: Myrullen's Isko Nirm "Nirm"

EIER: Mikkel

FØDT: 29/1 - 02

FARGE: sort/hvit

og evt annet: Korthåret.

BRUKSOMRÅDE: LP og bruks.

Bilder finnes på hjemmesida.

Skrevet

Du har lagt til Nana med tenkte kanskje du ville legge til Nikita søstra mi sin hund også :P ??

NAVN: Nikita

EIER: Elena søstra mi :P

FØDT: 6.februar 2003

FARGE: svart og hvit

BRUKSOMRÅDE: LP og lange turer i skogen hverdag

i17515317_29468_5-1.jpg

Også er jo Nikitao g Rex halvsøsken.. samme far vettu :P

Skrevet

NAVN: Lucas

EIER: Monika

FØDT: 18.06.05

FARGE: Sort og hvit

BRUKSOMRÅDE: Lydighetsøvelser (ikke konkurrering), Kosebamse og fjellturer.

Noen bilder, bare velg ett av de eller flere :lol: :

Bilde005copy.jpg

Bilde016.jpg

Bilde003400x300.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...