Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny msn


Marthe

Recommended Posts

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Ja har den...

alle problemer i kveld skylles at msn nettverket er meget ustabilt akkurat nå...

Har ingen problemer med den nye, den er mere stilren og oversiktelig.. Jeg har dog lagt inn en "mess patch" så jeg ikke har reklame eller noe, kun de få knappene jeg bruker... Min er sort nå.. :) Og man kan endre navn på alle tullette nickene folk har på msn.! Så nå heter

.::::..::....::..ola den snørre tøffe drage dreper .....:::.::::::..::::

for

"ola"

Det er noe jeg har savnet lenge som standard...

Til info så heter det ikke MSN lengre etter nye messenger (8.0)

Windows Live Messenger heter den og skal liksom bli en ny generasjon eller noe, sikker samme ustabile skvipet som microsoft bruker å komme med, men mye penere en den gamle..

(nye messenger bruker forøvrig over 40Mb minne alene så de som har gammel pC og plages med sånt kan godt holde seg til den gamle 7.5 versjonen.... :wub:

Skrevet

Ja har den...

alle problemer i kveld skylles at msn nettverket er meget ustabilt akkurat nå...

Har ingen problemer med den nye, den er mere stilren og oversiktelig.. Jeg har dog lagt inn en "mess patch" så jeg ikke har reklame eller noe, kun de få knappene jeg bruker... Min er sort nå.. :) Og man kan endre navn på alle tullette nickene folk har på msn.! Så nå heter

.::::..::....::..ola den snørre tøffe drage dreper .....:::.::::::..::::

for

"ola"

Det er noe jeg har savnet lenge som standard...

Til info så heter det ikke MSN lengre etter nye messenger (8.0)

Windows Live Messenger heter den og skal liksom bli en ny generasjon eller noe, sikker samme ustabile skvipet som microsoft bruker å komme med, men mye penere en den gamle..

(nye messenger bruker forøvrig over 40Mb minne alene så de som har gammel p og plages med sånt kan godt holde seg til den gamle 7.5 versjonen.... :wub:

Bare det med nickene er en grunn for å laste den ned. Har noen søsken barn, de er vel rundt 12-13 år. Nicket i dag er: Lena:D:D Elske alle vennene mine: (L) Heidi(L) Katrine(L) Lise(L) Andrea(L) og seff deg Kristine(L)(L) .

:rolleyes:

*Laster ned ny msn* ;)

Skrevet

Må bare beklage å si at JEG HATER DEN MSN... nå har jeg ikke noe som heter msn på min pc... får lasta ned, logga in, folk ser jeg er pålogga, men hos meg er alle min 115 kontakter frakobla 24 timer i døgnet!

ARGH! :wub:

jeg som så avhengi av msn :)

Skrevet
Og man kan endre navn på alle tullette nickene folk har på msn.! Så nå heter

.::::..::....::..ola den snørre tøffe drage dreper .....:::.::::::..::::

for

"ola"

Det er noe jeg har savnet lenge som standard...

Åhh det gleder eg meg til. Dr*ttlei av folk med unødvendig lange nicks og bloster og **** :)

Sånn :wub:

Skrevet

Jeg lurer seriøst på hvorfor jeg ikke får kontaktene til å komme opp.. Orker ikke legge inn 200 kontakter på nytt! Ååååå! Jeg også vil ha den! :huh:

Skrevet

jeg har sletta msn %#/%¤&#¤W ganger nå. fått opp kontanktene men de er frakobla... så de ser at jeg er pålogga men ikke omvendt

Skrevet

Har ingen problemer med den nye, den er mere stilren og oversiktelig.. Jeg har dog lagt inn en "mess patch" så jeg ikke har reklame eller noe, kun de få knappene jeg bruker... Min er sort nå.. :huh:

Fortell meg hvordan jeg finner den "mess patch" vær så snill.

Skrevet

Fortell meg hvordan jeg finner den "mess patch" vær så snill.

Oppe til høyre på verktøylinjen står det plus! . Gå inn der, trykk på innstillinger så kontaktliste. Da får du opp forskjellige valg, blant annet tilpassede navn. Der kan du endre navnene :huh:

(svarer bare jeg siden Tore ikke kommer på nett idag ;) )

Skrevet

Oppe til høyre på verktøylinjen står det plus! . Gå inn der, trykk på innstillinger så kontaktliste. Da får du opp forskjellige valg, blant annet tilpassede navn. Der kan du endre navnene :huh:

(svarer bare jeg siden Tore ikke kommer på nett idag ;) )

Jammen... det var reklamen jeg vil ha vekk. Navnene har jeg alt redigert :P Bort vekk med alle rare navn.

Skrevet

Jammen... det var reklamen jeg vil ha vekk. Navnene har jeg alt redigert :huh: Bort vekk med alle rare navn.

Mess patch tror jeg ligger midt på siden der: http://www.mess.be/ . Det er ikke noe som ligger inne fra før, (og si ifra hvis det er feil side, jeg er blÅnd og gubben er bortreist ;) )

Skrevet

Mess patch tror jeg ligger midt på siden der: http://www.mess.be/ . Det er ikke noe som ligger inne fra før, (og si ifra hvis det er feil side, jeg er blÅnd og gubben er bortreist :P )

;)

Får vel prøve denne berømte nye versjonen, bare vente til mamma kommer hjem... Bor i kjelleren, og tør ikke gå ned dit når det ikke er noen andre i huset :huh:

Spørs om jeg klarer det da...

Fra kinderegget :P

Guest Christine
Skrevet

INA: Gå inn på den vanlige msn...

Så øverst på "verktøylinjen"- Kontakter- Ned til- Lagre kontaktlisten så lagrer du den, og kan legge inn alle på 1-2-3 :huh:

Skrevet

INA: Gå inn på den vanlige msn...

Så øverst på "verktøylinjen"- Kontakter- Ned til- Lagre kontaktlisten så lagrer du den, og kan legge inn alle på 1-2-3 :P

Åååå! Tusen takk! Da skal jeg prøve igjen ;)

Hmm.. ingen er pålogget til meg heller.. :huh: F r u s t r e r e n d e . .

Skrevet

Når man bytter kallenavn på personene, er det noe de også kan se jeg har gjort?

Kan jeg kalle deg Rompestilk uten at du vet det? :huh:

Skrevet

Når man bytter kallenavn på personene, er det noe de også kan se jeg har gjort?

Kan jeg kalle deg Rompestilk uten at du vet det? :huh:

Vi kan jo prøve? Tror jeg har deg på msn ? ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...