Gå til innhold
Hundesonen.no

Hetetokter


Mirai

Recommended Posts

Skrevet

Er det bare meg og damer i overgangsalderen som har dette? :) Irriterende! Akkurat som en knallvarm bølge skyller gjennom kroppen (spesielt hodet) og jeg blir både glovarm og kald, bølgende om hverandre.

Er det noen som vet noen grunner til dette?

Skrevet

Skjønner ikke helt hvordan du mener, men jeg blir noen ganger varm som bare det og svetter, mens jeg samtidig fryser.. :S

'host* Dårlig formulert setn.

Skrevet

Kan være lurt å sjekke seg ja. Min mor er i overgangs alderen og det er helt grusomt og da tenker eg ikke på hetetoktene. :)

:P

Skrevet

Er jo endel som kommer i overgangsalderen tidlig.. har hørt om de som kommer i den når de er 25, men 17 er vel litt VEL tidlig.. for det er 17 du er ikke sant? :)

Skrevet

Enten har du kommet i puberteten eller så er du gravid....

:wub: Skjerp deg a! Jeg er IKKE gravid. Hadde bare en liten søt hetetokt. Helt sant! Men siden jeg hadde i vinter også lurte jeg på om det er noe som kommer og går.. Kjennes ut som om jeg rødmer noe helt sykt.

Skrevet

Enten har du kommet i puberteten eller så er du gravid...

Der sier du noe... Jeg hadde det sånn de første mnd jeg gikk med vesla. :wub:

Skrevet

Må si meg enig med Silje og Cavalita her ja... :)

*skremme vannet av Julie* :wub: (Ikke bokstavlig da, for det er strengt tatt litt tidlig! :P )

Skrevet

Er Bjørgvin gutte eller jentenavn? Kanskje begge!

(Het ikke Bergen Bjørgvin før??)

Aner ikke hvor jeg fikk det fra jeg.

.....det kom et skip til bjørgvin i 39484

ok, ikke bjørgvin da, men einar, ellernoe.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...