Gå til innhold
Hundesonen.no

Tragisk syn


EngelskSetter

Recommended Posts

Skrevet

Vi var i en cup hvor min spille fotball kamp idag.. Det var mange hunder der og Liza hilser mange, MEN en dame som eier en GS (Gorton Setter). Hun slår GS hver gang GS ville hilse eller lukte andre hunder. Når GS skulle lukte Liza, slår dame GS og jeg sa at det er grei og lov å lukte men hun sa at det er stygg å la hunder lukte hverandre.. :) Jeg tenkte å herregud.. Så mange folk reagerte da dame slår hund sin.. Stakkars GS. :(

Skrevet

Enkelt og greit en som ikke burde hatt hund høres det ut som. At folk kan miste besinnelsen og kan finne på å slå hunden sin i en gitt situasjon er en ting (ikke det at jeg slår min egen hund, dat har jeg aldri gjort og kommer aldri til å gjøre), men å slå hunden for en bagatell er bare ondskapsfullt :)

Skrevet

Det er masse rare folk rundt om kring. I nabolaget mitt er det en liten gorden setter-valp på 4 mnd som er veldig myk og nervøs, men når han har gjort noe "galt"(ikke komme på innkalling) blir han ristet i nakkeskinnet. Han hyler stakkar som en liten gris, og han demper eierne sine veldig når de bøyer seg mot han. Men uansett, folk burde passe seg for hva de gjør med hundene sine, de har tross alt også følelser.

Skrevet

Vi var i en cup hvor min spille fotball kamp idag.. Det var mange hunder der og Liza hilser mange, MEN en dame som eier en GS (Gorton Setter). Hun slår GS hver gang GS ville hilse eller lukte andre hunder. Når GS skulle lukte Liza, slår dame GS og jeg sa at det er grei og lov å lukte men hun sa at det er stygg å la hunder lukte hverandre.. ;) Jeg tenkte å herregud.. Så mange folk reagerte da dame slår hund sin.. Stakkars GS. :P

Uff, hun dama burde ikke ha hund.

Det er masse rare folk rundt om kring. I nabolaget mitt er det en liten gorden setter-valp på 4 mnd som er veldig myk og nervøs, men når han har gjort noe "galt"(ikke komme på innkalling) blir han ristet i nakkeskinnet. Han hyler stakkar som en liten gris, og han demper eierne sine veldig når de bøyer seg mot han. Men uansett, folk burde passe seg for hva de gjør med hundene sine, de har tross alt også følelser.

Stakkars sliten, fire måneder og de rister livskiten ut av dem fordi den ikke kommer på innkalling. Og de lurer på hvorfor hunden ikke kommer? Hvis de fortsetter sånn og hunden demper uten nytte, så kan valpen tro at sånt språk ikke virker og kan gi det opp. I sammenheng med andre hunder kan det være farlig..

Skrevet

jeg hadde gått å tatt dama ett tak jeg, enkelt og greit. bedt hu om å slå noen som kunne forsvare seg på en skikkelig måte, og hvis hu hadde tørt å slå meg, så hadde jeg dratt til hu... hater og da mener jeg HATER folk som slår dyra sine

Skrevet

Enig at hun dama bruder ikke ha hund. Jeg ble ganske sint og trist samtid av syn.. ;) Jeg hadde lyst å ta hund fra henne og gi henne tryggere liv.. Hunden kan ikke lærer noe av å ble slått.. Tilslutt kan hund pluselig angrip mot dame eller andre for å forsvare.. Det kan blir farlig hvis man slår hunder..

Skrevet

Det er masse rare folk rundt om kring. I nabolaget mitt er det en liten gorden setter-valp på 4 mnd som er veldig myk og nervøs, men når han har gjort noe "galt"(ikke komme på innkalling) blir han ristet i nakkeskinnet. Han hyler stakkar som en liten gris, og han demper eierne sine veldig når de bøyer seg mot han. Men uansett, folk burde passe seg for hva de gjør med hundene sine, de har tross alt også følelser.

Høres akkurat ut som min nabo. De har en Gordon Setter på 5 mnd.. <_<

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...