Gå til innhold
Hundesonen.no

Bjeffingen hørtes ut som Pippin


Symra&Pippin

Recommended Posts

I går skjedde dette:

Mannen min sa: "Hører du som den bjeffingen ute høres ut som Pippin?" "Hehe, ja, det lignet ja." Litt senere: "Hvor ER Pippin?". "Han ligger vel under kjøkkenbordet". "Nei, han er ikke her...". "Da er han vel oppe?" "Nei!"

Tipper dere skjønner hvor denne historien ender. Fem sekunder senere sprang vi omkring i nabolaget og ropte. Heldigvis fikk vi tak i han ganske fort. Men hvordan han hadde kommet seg ut får vi nok aldri vite, det er et mysterium!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, gjetter at dere fikk fart på bena ja.. Men det må jo være mulig å finne ut hvordan han kom seg ut? Kanskje et vindu på badet eller noe????

Nå er jeg super nysgjerrig her...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Både mannen min og jeg hadde gått inn og ut av døra den siste halvtimen, mannen min bruker å stå på trappa og røyke. Men vi fatter ikke hvordan han sneik seg ut uten at vi så han, dørene står IKKE åpne uten at vi nærmest står i døråpninga!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Både mannen min og jeg hadde gått inn og ut av døra den siste halvtimen, mannen min bruker å stå på trappa og røyke. Men vi fatter ikke hvordan han sneik seg ut uten at vi så han, dørene står IKKE åpne uten at vi nærmest står i døråpninga!

Hehe, Pippin det "snikende ullteppet"... ja, du skal ikke se bort ifra at han faktisk har sneket seg ut mer eller mindre mellom bena på dere.. De er slu sånn sett ;-) Håper ikke dere blir besteforeldre eller noe da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...