Gå til innhold
Hundesonen.no

Juleaften/hund?


Heidi

Recommended Posts

Skrevet

Hvor skal dere holde jul henne? Hjemme eller ute? Hvis dere skal holde juleaften et annet sted skal dere da ha hunden med??

Vi skal over til typens forældre og holde jul og Rocky skal selvsagt med :mrgreen:

Skrevet

Hei nå er klokke 7.37 og jeg er klar for eksamenen min som begynner 9,etter det drar jeg og henter chihuahuaen min :mrgreen:

Julaften skal vi feire i Nittedal hos mine foreldre ! (Akershus)

Håper nyttårsaften går bra da... :shock:

Hihi

Klem klem

Skrevet

Vi skal vere hjemme! :wink:

Med to hunder og tre barn så er nok det det beste tror jeg. :) 8)

Lykke til både med eksamen og henting av "babyen! i dag Michelle!

Misunner deg nesten!! :roll: :mrgreen: :(

Skrevet

vi skal til foreldrene mine men er ikke sikker på hva jeg skal gjøre med hundene, det blir liksom litt trangt hvis jeg skal ta alle hundene med inn der for de har ikke noe større plass enn hva vi har så jeg er litt usikker på hva jeg gjør.

tar vell hundene med så får de heller ligge i bilen (valpen blir jo levert før julaften så det er ikke så farlig med den), de voksne har jo så passe med pels at de tåler å ligge ute og om de ligger i bilen så gjør jo ikke det noe.

Har mine misstanker om at det ikke blir noe kaldere til jul enn hva vi har det noså det skal jo gå greit. så får vi heller lufte dem noen ganger i løpet av kvelden (heller ta dem med på en lang tur tidligere på dagen).

Det er egentlig ikke så farlig om de ligger i bilen vi kan la to vinduer stå på gløtt uten at biden blir våt inni og vi har noe som kalles webasto (det er noe vi kan sette på timer slik at den slår seg på til anngitte klokkeslett slik at bilen blir varm inni. og den pleier vi å bruke hvis hundene er igjen i bilen når vi er på besøk hos folk hvor vi ikke tar hundene med inn, men den brukse bare om vinteren da. :):wink: har liksom ikke så lyst å la hundene være hjemme for vi skal et stykke vekk i fra askøy (vi skal til byn) så da er det greieste å ha med hundene i bilen sånn at vi kan lufte dem. :wink:

Skrevet

Vi skal feire julen hos den ene broren min, sammen med mor og far og den andre broren min. Vi blir 7 voksne, 3 barn og en hund :) Aro blir selfølgelig med. For det første kan vi ikke være en uke i syden å så komme hjem et par time å gå ifra han igjenn, og for det 2. er alle i familien glad i hunder :wink:

I fjord var vi hos Stian sin familie, hadde med Aro da også. Når vi skulle spise skulle Aro ligge i buret sitt med det STORT kjøttbein. Men han ble så fornærmet at han rørte ikke kjøttbeinet før han kom ut av buret igjenn :mrgreen:

Han fikk mangen pakker og dem åpnet han selv... Var like ivrig som de andre barna nå det gjalt pakkene :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...