Gå til innhold
Hundesonen.no

Å få hund nr. 2!


icebluelagoon

Recommended Posts

Skrevet

Jeg henter valpen min den 18 juni, dette blir min andre hund!

Jeg lurer da på hva man skal passe på?

Vet at man skal gi den første hunden mye oppmerksomhet, men er det noe annet?

Kunne også ha tenkt meg en liste over valpens/hundens aldre og hvordan hunden oppfører seg/reagerer i den bestemte alderen!

F.eks 2 års periode - hunden er umulig, osv... :D

Skrevet

jeg har akkurat fått hund nr.2.

eneste jeg passer på med embla er at hun ikke blir sjalu,koser med henne å sier hun er flink jente,men jeg er blit mer nøye med grensesetting for dem begge,embla er veldig grei med det å hvis Ask f.eks.hopper på bordet,kommer Embla springende å river tak i han,så nå er han sluttet med det.

Embla er bare 11 mnd.å ennå en valp selv,så det er mye rasing,eneste er at hun setter ikke grenser for Ask for sin egen del,hun tar han bare de gangene han gjør galt inne i huset,noe som resultere i mye "homping"fra hannes side,å at han er sjef over maten

Skrevet

Vi skal også hente hund nr. to om ei uke. Eddie er nå to og et halvt år, og valpen er tolv uker når vi henter han. Er selv veldig spent på hvordan det blir med to hunder i hus, og skulle nok hatt noen gode råd jeg også..... Fikk ett råd her en dag, og det var at Eddie, altså han som vi nå har alltid skal komme først. Han skal alltid få mat først, kos først, i det hele tatt gi han oppmerksomhet først. Har vel noe med rangen å gjøre dette da går jeg ut i fra...... :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...