Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp på fly


vikan

Recommended Posts

Ikke jeg, men min samboer hentet vår valp på gardermoen og kjørte fly hjem igjen. Det gikk veldig bra. Valpen lå i en bag og tittet ut. Sov litt og sånn. Var veldig rolig, og ble valpen litt urolig, tok han bare hånden ned og strøk valpen litt. SÅ det går nok bra det. Valper pleier å bli fort slitne og trøtte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg henten valpen min med fly. Først tok vi fly fra leknes til bodø, hvor vi måtte vente ett par timer på neste fly. Flyturen gikk kjempegreit, og flyvertinnene var virkelig hyggelig. Ero fikk sitte i bagen i et eget sete ved siden av og flyvertinnene ville mye heller kose med Ero enn å servere kaffe ol. På SasBraathens sitt fly var det ikke like hyggelig. Jeg ble flyttet et par ganger frem og tilbake i flyet, og Ero måtte være i bagen godt under stolsetet selv om jeg satt med et sete som var ledig ved siden av. Men Ero tok ikke skade av det, han sov og koset seg med en kjeks på hele turen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også flydd med LiLi et par ganger, det har gått fint det :D

Er en klar fordel om valpen din er vant til å være i bur da, så den ikke får panikk når den blir sittende fast i et bur/veske under stolen foran deg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg måtte hente amy med fly.

det gikk veldig bra, hun satt i en bag foran bena mine. prøvde og hoppe ut noen ganger da.:D

flyturen gikk bra, hun lå og sov mesteparten av tiden. var litt nervøs til og begynne med men det gikk fort over.

lykketil:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da jeg hentet Atsu og tok fly til Narvik, var det bare innpå flyplassen og de første minuttene i flyet som var veldig skummelt. Ellers var han rolig men småstressa i baggen. Han tok ikke noe skade av turen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...