Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp på fly


vikan

Recommended Posts

Skrevet

Ikke jeg, men min samboer hentet vår valp på gardermoen og kjørte fly hjem igjen. Det gikk veldig bra. Valpen lå i en bag og tittet ut. Sov litt og sånn. Var veldig rolig, og ble valpen litt urolig, tok han bare hånden ned og strøk valpen litt. SÅ det går nok bra det. Valper pleier å bli fort slitne og trøtte.

Skrevet

Det var godt å vite gruer meg litt til den fly turen. siden han er så liten men da veit jeg da at det kommer til å gå bra:) takk

Skrevet

Jeg henten valpen min med fly. Først tok vi fly fra leknes til bodø, hvor vi måtte vente ett par timer på neste fly. Flyturen gikk kjempegreit, og flyvertinnene var virkelig hyggelig. Ero fikk sitte i bagen i et eget sete ved siden av og flyvertinnene ville mye heller kose med Ero enn å servere kaffe ol. På SasBraathens sitt fly var det ikke like hyggelig. Jeg ble flyttet et par ganger frem og tilbake i flyet, og Ero måtte være i bagen godt under stolsetet selv om jeg satt med et sete som var ledig ved siden av. Men Ero tok ikke skade av det, han sov og koset seg med en kjeks på hele turen.

Skrevet

Jeg har også flydd med LiLi et par ganger, det har gått fint det :D

Er en klar fordel om valpen din er vant til å være i bur da, så den ikke får panikk når den blir sittende fast i et bur/veske under stolen foran deg.

Skrevet

jeg måtte hente amy med fly.

det gikk veldig bra, hun satt i en bag foran bena mine. prøvde og hoppe ut noen ganger da.:D

flyturen gikk bra, hun lå og sov mesteparten av tiden. var litt nervøs til og begynne med men det gikk fort over.

lykketil:)

Skrevet

jeg har fått tilsendt valp med fly. Sendte med cargo, da er det "vakter" som passer på valpen/hunden/dyret hele turen, og om det er mellomlandinger blir de luftet.

Skrevet

Da jeg hentet Atsu og tok fly til Narvik, var det bare innpå flyplassen og de første minuttene i flyet som var veldig skummelt. Ellers var han rolig men småstressa i baggen. Han tok ikke noe skade av turen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...