Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan spiser hunden din?


LouDan

Recommended Posts

Emil er bestandig matklar og skjer ikke at han ikke vil ha mat når den serveres. Han smatter,stønner å tygger å tygger og vil bestandig ha litt mer mat..Han bruker tid på maten,koser seg.Sleiker skåla godt etter seg selv om det bare er tørrfor han får.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Små spiser helst de stores mat, finnes egne teknikker for det. Helst en og en kule som bæres til en trygg plass og tygges med et intenst konsentrert blikk.

Vips går rundt og tygger, forsyner seg og går litt til, sjeldent hun står med nesen i skålen til hun er ferdig, med mindre det er i lille setters matfat. Endelig fått matlyst etter å ha vært hobbyanorektiker siden hun var liten.

Setteren gulper i seg hva som helst, hvor som helst, når som helst, ikke en smule faller til gulvet om hun er hjemme. Så lenge det ikke havner i noen andres gap spiller smak eller konsistens ingen rolle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Før så slukte han maten. Men nå i det siste virker det som om han er lei av maten eller noe, en dag så spiste han ingenting, men nå har det blitt bedre, men han spiser veldig rolig, han kan finne på å gå i fra maten for å gjøre noe annet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det varierer veldig, veldig sjelden spiser hun maten sin med en gang hun får værsågod, men som regel snuser hun på det og bare setter seg og ser på meg med "skal jeg ikke få noe bedre enn dette" blikket. Jeg pleier bare å gå vekk da, og enten så begynner hun smått å spise eller så går hun bare i buret å legger seg. Hvis hun i det hele tatt spiser, er det SJELDEN hun spiser opp. <_<

Nå har hun ikke spist særlig på 3 dager. Virker som hun er litt matlei ja, eller så har jeg fått meg en anorexia hund :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Doffen,spiser i en ganske normal fart vil jeg si hehe

Maggi..tar en kule med seg inn i stua,spiser dne,og sånn fortsetter dte til hun er ferid,så hun tar sge goooood tid hehe

Janka sluker den på en to tre hehe..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vesla pleier å snuse litt på maten og går vekk. Etter en liten stund kommer hun tilbake og spiser litt. Hun pleier å ta en liten munnfull og går vekk fra måtskålen og titter bort på oss. Hun spiser veldig lite, men har begynt å bruke olje med omega-3 og matlysten har forbedret seg veldig :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tinka bruker minimalt med tid på å spise maten sin. Tok tiden på henne da hun spiste ca 150 gram tørrfor (helt tørt, uten vann) og det brukte hun vel ca 30 sekunder på eller noe sånt.

Men hun slikker skåla skikkelig ren og trippelsjekker at den virkelig er tom før hun slår seg til ro med at måltidet er over.

Omtrent akkurat det samme her - matvrak-rasene fornekter seg ikke :)

Har vel aldri hørt det har knaset i en tørrforknott til dags dato - her går det rett ned (det vil si - hun fikk faktisk ikke skikkelig fart på seg før vi gikk ned fra tre til to måltider pr dag da hun var 4-5 måneder. Før det var hun faktisk ganske kresen).

Hun bruker lenger tid på å sleike skåla rein enn å spise maten - og deretter bruker hun et lite femminutt på å sjekke hele huset for eventuelle andre spiselige ting. Da er hun i mat-modus og kan raske med seg både det ene og det andre før hun til slutt synker sammen og sovner tungt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det går uuutrolig sakte.

Er ikke hver dag han gidder å spise begge måltidene sine engang.

Men i en bok jeg har om rasen er det et eget kapittel som heter "How to get your Havanese to actually eat", så jeg tror det er ganske typisk for rasen..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hender ofte at : neida den maten spiser jeg ikke opp, jeg får sikkert noe bedre senere, så sparer på matlysten til da! vi blander mellom tørrfor og boksmat, noe som fører til at tørrforet blir nesten ikke rørt. diett for sten i magen slik at matlysten har blitt redusert.

Først lukter hun på maten og legger seg skuffet på matten, går senere bort og nøler med å spise. tar et par jafs bort på matten og prøver å kose seg md den der...... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...