Gå til innhold
Hundesonen.no

Så dere SOS hundehjelpen idag?


~Marlene~

Recommended Posts

Skrevet

Jeg så det ikke, men hvitløk er ikke farlig for hunder. Det er mange som blander litt inn i fòret i sommertider fodi det hjelper mot flått. :D

Skrevet

Det er vanlig løk som er farlig, hvitløk brukes til flere formål til hund.

Glemte det som vanlig jeg. I dag satt jeg i garasjen og nappa pels...

Skrevet

Jeg reagerte mest på at paret tok inn på hotell for å ha seg litt kos jeg! :D

Det går jo ikke an å være så hjelpeløs at de ikke klarer selv å tenke ut disse løsningene som Victoria kom med :P

Skrevet

Jeg reagerte mest på hun kvinnfolket jeg! Hun må jo si noe til hunden når hann gjør slikt med mannen! neida hun ligger bare der i senga å ser på! huff <_<

Skrevet

Det gjorde jeg. jeg reagrte på at hun ga hunden hvitløk.. selvom det var lite reagerte jeg :D

er det ikke giftig for hunder da?

Jo, det stemmer at det er giftig, men da må du opp i mye større mengder. I små mengder skal det visstnok kunne gjøre hunden mindre attraktiv for flåtten. (Løk er mye verre, og bør absolutt ikke gies)

Skrevet

Det jeg ragerte mest på var at hunden sto på bordet når de spiste middag. De tygde maten for hunden og ga hunden mat med en gaffel.. herregud, sier nå jeg.. :D

Skrevet

jeg så ikke men hva slags hund var det?? Also hvilken rase?

Det var en Yorkshire terrier.

Edit:

Her står det litt om den episoden.

Skrevet

Synes det er skremmende å se, jeg.. At "normalt oppegående" folk faktisk lar tingene gå så langt som det der (og andre programmer med Victoria Stillwell) - man må ju lure på om de er helt vel bevarte.

Tenk om dette hadde vært en stor hund, da? Avlivet når han var 5 mndr pga udugelige eiere. Synes folk bør skamme seg, jeg - å ha så lite peilig på dyr man har skaffet seg.

Susanne

Skrevet

Det var en Yorkshire terrier.

Edit:

Her står det litt om den episoden.

Så det du hviste meg her og jeg må bare si (som york eier og snart oppdretter med en god del erfaring fra york) Det der er typisk york. Det er derfor jeg absolutt ikke anbefaler denne rasen som første gangshund da akkurat denne oppførslen er veldig lett å oppnå (selvfølgelig ikke i de ekstreme og ikke mating på bordet og den slags men liksom det med biting forsvar osv). York er en veldig vanskelig rase å holde på med liksom en ekstrem utagave av jack russel :D

Skrevet

Vi får bare håpe de gjør en bedre jobb med den nye valpen da :rolleyes:

Eh, nå så jeg ikke episoden i det hele tatt... Men skulle de få seg en til eller?

Skrevet

:rolleyes: ja de kjøpte seg en til yorkie etter victoria hadde trent yorkien dems

Tuller du??? Jammen, altså, eh... hmm... nå vet jeg ikke helt hva jeg skal si... Kanskje jeg hadde skjønt tankegangen deres litt bedre hvis jeg hadde sett episoden. Men burde de ikke ha ventet litt eller noe?

eller kanskje ikke fått seg en ny hund i det hele tatt??

Skrevet

Litt ot, men dette har jeg funnet vedr hvitløk, og har derfor sluttet å gi min hund det.

"Det er ulike meninger om hvorvidt hvitløk kan være skadelig for hunder. Enkelte forskere mener at hvitløk påvirker hundens blodplater og røde blodlegemer og fraråder å gi hunder hvitløk. Andre mener at hvitløk har positive effekter og anbefaler det til hund. Mange veterinærer ser ut til å mene at hvitløk i små mengder neppe er skadelig, mens noen mener at hunder ikke kan kvitte seg med stoffer i hvitløk, at de dermed akkumuleres og kan være farlige også i små doser. Noen mener at hvitløk ikke bør gis til hunder med anemi og heller ikke til små valper"

Skrevet

Hørtes ikke noe særlig ut det du sier om hvitløk. Tro om det gjelder fersk hvitløk eller om det også gjelder hvitløkskapsler.

Jeg gir mine hvitløkskapsler hver dag mot flått. Har en viss/ganske god effekt.

Så over til Hundehjelpen. Satt og så på det meste av programmet og kom i tanke på alle de jeg kjenner med hund. Ikke alle er like egnet og ikke alle vil ha en "ordentlig hund". Noen skaper de værste "monster" av sine søte små og vil ha det slik. Så blir hunden voksen og det kommer ut av kontroll og disse menneskene forstår ikke at det er de selv som har skapt slike "udyr".

Så man trenger ikke se på TV-Norge for å finne slike hundeeiere. Det er nok av de her hjemme, dessverre.

Men heldighvis er de ikke i flertall i verfall.

Skrevet

jeg så denne epiosoden og jeg ble helt sjokka! dette er jo ekstremt! skjønner ikke hva de tenker på jeg... de må jo forstå at dette ikke er vanlig hundeoppdragelse! eller mangelen på oppdragelse! :)

og at de kjøpte en hund til er jo galskap! de burde ihvertfall latt det går litt mer tid, og komme skikkelig inn i rutinene først! forundrer meg ikke om de trenger et besøk til av Victoria etter hvert!

Skrevet

Vart litt overaska over at de kjøpte en hund til. Og at Victoria var positiv til det, syns jeg var det merkligeste. Trodde kanskje hun var litt er fornuftig.. :)

  • 1 month later...
Skrevet

hu dama var jo ett humbugg da:D herregud, jeg hadde skilt meg hadde jeg vært han, for en oppførsel på henne!

sigmort : tror du mente dagens reprise, med teddy pompom?

det er en annen tråd, nåvel, blås i det...

Uansett : hunder skal ikke opdras som små barn..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...