Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpekurs ?


hOe2k

Recommended Posts

Skrevet

Har endelig fått en valp, en søt og veldig rampete en :D

Han heter Baron ;D

hvor gammel bør han være før jeg tar han med på valpekurs?

Og finnes det noen i nærheten av Majorstuen?

Hilsen RebekkaHelene og Baron <3

Skrevet

Gratulerer med hund, finner sikkert noe informasjon på nettet, evt søke på oslo hundeskole eller hvor du vil ha hunden på kurs :D

lykke til med valp og trening :P

Skrevet

Valpen bør ha vent seg til familien og blitt kjent med familiemedlemmer før den tas på valpekurs.

Hvis du får valpen når den er 8 uker, så kunne kanskje valpekurs anbefales når valpen er 10 uker.

Gratulerer med valp :icon_redface:

Skrevet

Hundesenteret.no har kurs utenfor Munch Museet.. Det er jo ikke så alt for langt unna.. De er flinke også :(

Lykke til på kurs, det er læringsrikt og gøy! :)

Jeg har gått grunnkurs med Hundesenteret og er ikke spesielt fornøyd. Sikkert individuelt, men jeg synes ikke at de var flinke nok til å hjelpe de som hadde problemer med noe. Lærte en del, men det var mye jeg hadde problemer med og fikk nesten ikke hjelp med det, selv om jeg spurte.

Andre ting har også gjort at jeg synes de er litt useriøse.

På dette kurset sa de at jeg egentlig skulle ha begynt på kurs når hunden var 8 uker.

Skrevet

Vi går på Canis hundeskole, og startet der da hunden vår var 12 uker gammel. Canis holder til både på Skullerud og Lysaker. Veldig fornøyd med opplegget der, og ikke minst klikkertreningen de praktiserer! :)

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...