Gå til innhold
Hundesonen.no

På tur med Pito


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og Pito gikk ut i sted på tur og oppi veien ser jeg en mann gå tur med to unger og en hvit storpuddel.

Vi går bak dem og i dét Pito ser denne puddelen så begynner hun å bjeffe, puddelen hadde ikke sett Pito før hun begynte å bjeffe så når Pito gir lyd fra seg så bråsnur puddelen for å løpe bak til oss. I dét hunden snur og var ene ungen mellom mannen og hunden så han ble meid ned av kobbelet stakkar. Plutselig lå ungen pladask på asfalten mens faren/mannen stresser med å holde en halvgal hund igjen og samtidig skal hjelpe guttungen opp.

Huff stakkars mann men jeg kunne ikke annet enn å småle inni meg, for det skal ikke være lett å både ha unger og hund! Men jeg kunne jo ikke gå bort og hjelpe ham for jeg hadde jo en halvgal Pito i bånd så jeg fant ut at det beste jeg kunne gjøre var bare å fordufte :P

Skrevet

Stakkars gutt, og stakkars mann. Det kan slettes ikke være enkelt.

Er mange sånne "stor hund løper barn over ende" ulykker der ute

tror jeg.

Skrevet

"Der ute" som ute i verden. Husker på sånne moro-programmer med hjemmevideoer og sånt,

det var nesten alltid en sånn video vist i løpet av programmet.

Guest Christine
Skrevet

Kommer ærlig frem og sier at det samme skjedde meg meg ;)

Gikk i hagen til veninna mi mens den var under inngjerding i HANEKOBBEL med to STORE & STERKE Vorstehre, som brukes til hundekjøring...Gjett hvem som så en fugl og ville løpe avgårde da? Jo, to Vorstehre i hanekobbel...

Jeg sklei i en hunebæsj, og vips! Hade vovvser!

Det var snø og is på veien...Jeg gikk etter..

Så ser jeg en BLAUT jogger løpe illsindt bort til meg..

"ER DET DINE HUNDER???"

og da var jeg dumnok til å svare ja......Og gjett hvem som fikk kjeft? :)

De hadde løpt på hver sin side rundt han, så hanekobbelet hadde trukket han ned i bakken... :)

Altså..Det gikk bra, og veninna mi fikk seg en god latter når jeg kom VELDIG ØD inn igjenn..Jeg måtte bare le med...Det komiske blikket sitter fortsatt limt fast i hjernen min..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...