Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan måle tempraturen til hund?


Nina

Recommended Posts

Skrevet

Sikkert et dumt spørsmål, men vet man ikke så spørr man. Hvordan måler man egentlig tempraturen til en hund? Kom over en tråd på canis hvor noen spurte om normaltempen til hunden og da kom jeg til å tenke på at jeg faktisk ikke vet hvordan man tar tempen på hunden. Jeg har aldri hatt bruk for det, så derfor har jeg aldri tenkt over det før nå.

Skrevet

Stikk simpelthen termometeret opp i anus på hunden din. :P Høres ekkelt ut, men sånn er det! Dyrlegen viste meg hvordan jeg gjorde det på Atheo.

Skrevet

Takk for svar.

Bruker du en tempraturmåler beregnet for mennesker til det da, eller finnes det spesielle til hunder?

Tror nesten jeg også må dyrlegen til å vise meg også det neste gang han skal vaksineres.

Skrevet

Ja, jeg brukte tempmål for mennesker. Bare pakk den inn i en plastikkpose eller noe! :P

Bare husk vaselin eller annet glidemiddel, da pleier ikke hunden å merke noe særlig. Vær gjerne også to i tilfelle den syns det er ubehagelig/ikke har gjort det tidligere.

Skrevet

Bare husk vaselin eller annet glidemiddel, da pleier ikke hunden å merke noe særlig. Vær gjerne også to i tilfelle den syns det er ubehagelig/ikke har gjort det tidligere.

Jepp, stemmer det! :P

Jeg var spent på hvordan Atheo reagerte på det, men han sa ingenting - og det virka ikke som han merka det! :P

Skrevet

så er ikke bare meg som har gjort sånn...

hihi

dyrlegen lærte meg også..

så det høres ekkelt ut, men er sånn man gjør :P

Skrevet

Setter meg på gulvet, legger hunden over beina, tar godt tak i halen og fører forsiktig termometeret

"på plass". Jeg bruker vanlig mennesketermometer, men har lurt på å spørre på dyreklinikken om

de kan skaffe sånt som de har. De reagerer dobbelt så raskt som våre, og det er over før han får

sukk for seg...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...