Gå til innhold
Hundesonen.no

Skryte litt:)


Yakine

Recommended Posts

Har du strikket alt det!! WOW!

Og jeg som følte meg ganske så imponert av meg selv som har klart å strikke en halv sokk :)

Tipper babyen din kommer til å få en del fine ting ja :D (hvordan går det forresten?)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du strikket alt det!! WOW!

Og jeg som følte meg ganske så imponert av meg selv som har klart å strikke en halv sokk :D

Tipper babyen din kommer til å få en del fine ting ja ;) (hvordan går det forresten?)

Hehe, jeg er ikke så god på sokker da, så det er da stort med en halv sokk! :D;)

Jeg skal begynne på et sett til babyen så snart jeg får lønning nå! Kan ikke vente vettu! :)

(Det går veldig bra! Er i uke 15 på lørdag! :D Vi har vært på en ultralyd da, fikk se babyen og de målte hvor gammel den er. Så skal vi på ultralyd i mai og! Og da kan vi få vite kjønn og sånn om vi vil! ;) )

Og takk til dere andre! Hun er virkelig en skjønn jente, Mathea-prinsessa! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åå, så spennende! Er dere sånn som vil vite kjønn eller ikke?

*håpe dere vil slik at jeg slipper å vente så lenge!! *

Er så håpløst nysgjerrig på alt mulig jeg..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åå, så spennende! Er dere sånn som vil vite kjønn eller ikke?

*håpe dere vil slik at jeg slipper å vente så lenge!! *

Er så håpløst nysgjerrig på alt mulig jeg..

Hehe :)

Vi har snakka om det ja, og tror nok vi vil vite det! Men samtidig så er det jo så spennende å ikke vite å! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe :)

Vi har snakka om det ja, og tror nok vi vil vite det! Men samtidig så er det jo så spennende å ikke vite å! :D

Nei ikke få vite det da, da åpner jo dere presangen før dere får den.

Vi ba om ikke å få vite det på begge ungene, men forskjellen på å bære fra guttungen i forrhold til jentungen at jeg var nesten 100% sikker på at det var en gutt(han var så mye mer urolig enn jentungen). :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei ikke få vite det da, da åpner jo dere presangen før dere får den.

Vi ba om ikke å få vite det på begge ungene, men forskjellen på å bære fra guttungen i forrhold til jentungen at jeg var nesten 100% sikker på at det var en gutt(han var så mye mer urolig enn jentungen).

Vet ikke om vi greier å holde oss :D Hehe... :)

Så utrolig fint. :D Du er kjempeflink da!!!

Tar du imot bestillinger?

Ja, det kan da hende?! :D;)

Så pent det var, du er kjempeflink :D . Selv så vet jeg knapt at fram på en strikkepinne ;) .

Takk! ;)

Så flink du er :P

Takk! :P

(Måtte ta bort noen smilyer)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...