Gå til innhold
Hundesonen.no

Nudler med ost?


olavxxx

Recommended Posts

*lukker øynene og prøver å forestille seg*

For meg høres dette ganske så næsty ut... litt slimete nudler med smelta ost...

meeen, nå har jeg jo blitt tilstrekkelig nysgjerrig til at jeg sikkert kommer til å prøve hvis anledningen byr seg!

Edit: Astrid!! DET var ekkelt det!!

Trond spiser søte boller med potetgull og majones han... *grøsse*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altså: nudlene skal være passe kokte. ALT vann må være av. Selv foretrekker jeg dem uten krydder (gosh det krydderet er dårlig, var derfor jeg begynte med osteprosjektet) og så ha små ostebiter i så de smelter.

Åja, jeg digger det. ;)

Gjerne med litt baconbiter i også. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg spiste nuddler hver dag når jeg gikk på internatskolen, men så blei jeg dritt lei, men det er jo veldig godt! men jeg pleide å ka hvit ost på, og ketchup! man man! meg og eirik(kjæresten mn) spiser veldig ofte makaroni og ost! det er godt det. før når kenny levde, skulle han spise makaroni, så vi lagde til alle 3 og satt å gofla inn! koselig! savner han...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

seriøst fiskepinner med potetgull og majones er bare konge... og husk at potetgullet skal være salt variant! veldig viktig i oppskriften ;)

Hørtes ut som en kaloribombe ihvertfall :P Skal ha det i bakhodet om jeg tilfeldigvis har alle ingrediensene en gang.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tidligere spiste jeg gjerne vaffel eller brødskive med morrpølse, nugatti, hvitost og baconost på. Smakte faktisk veldig godt. Har vel forsåvidt også likt brødskive med brunost og salami på, og brødskive med jordbærsyltetøy og kaviar på - er litt mer tvilende til den kombinasjonen nå egentlig. Toast med brunost og ketchup på likte jeg også da jeg var mindre, men det har jeg ikke turt å prøve igjen. En ting som er godt dog, det er tortilla med nugatti, mais og ost. Bilde og bilde.

I alle fall. Nudler med ost høres dritgodt ut, aner ikke hvorfor i alle dager jeg aldri har prøvd det. Blir sikkert enda bedre om du tar oppi mais og aromat i tillegg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...