Gå til innhold
Hundesonen.no

Er bekymret for Milo's ben


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine

Er veldig bekymret for Milo nå... ;) Han har det ikke serlig bra når han løper løs... :)

En gang for en måndes tid siden, så når jeg og Milo løp i sakte gange bortover asfalten, så sviktet bena hans. Vi løps, så plutselig stoppet føttene og bevege seg, og hunden datt i bakken med forkroppen først.

Etter at han detter tar de langt tid før han kommer seg igjen.

Tenkte det var et engangsttilfelle, men nei <_<

Hadde han løs i dag ( Ja jeg vet det, jeg bryter loven!) og under innkallinga så sviktet bena igjen. Det så IKKE godt ut. I full fart, så forsvant bare bena under han. Han så ut som om han var lammet ;)

Denne ganger landet han på hodet/halsen. Etter at han kom seg opp, så stoppet han litt, før han sprang vidre. Turte ikke å komme til meg virkeet det som ;)

Da vi kom til fotball banen, så satte jeg og venninna mi hundene fast i en stang ved et nett, og lot de stå der.

Milo viklet seg inn i netter, og når det ble litt stramt fikk han panikk og datt sammen. Føttene brukte han ikke. Jeg måtte løfte han bort fra nettet, og opp av gjørma.

Da sto han der bare, og visste ikke hvor han skulle gjøre av seg. Han prøvde nettet en gang til, men ikke like komplisert denne gangen!

Når Milo går/løper ser man at han er litt halt...

Ja, jeg er bekymret..

Ja, vi skal bestille HD-røngten snart...

Noen som vet hva dette kan være?

Er så sykt bekymret for han, og nei, han får ikke løpe/gå laaange turer på en god stund ;);)

Edit: Ja, jeg vurderer å legge agility'en på hylla, for godt ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Minner litt om Leonbergeren jeg hadde, bakbeina sviktet når han gikk ned trappen to ganger. Etter en tur til dyrlegen fant jeg ut at han hadde forkalkning i ryggen som trykket på en nerve av og til og slitte ledd pga boreliose. Han måtte gå på smertestillende og fortillskudd, vi gikk og å tok akkupuntur på han en stund.

Er ikke meningen å skremme deg eller noe, men det høres ikke bra ut at beina svikter.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Minner litt om Leonbergeren jeg hadde, bakbeina sviktet når han gikk ned trappen to ganger. Etter en tur til dyrlegen fant jeg ut at han hadde forkalkning i ryggen som trykket på en nerve av og til og slitte ledd pga boreliose. Han måtte gå på smertestillende og fortillskudd, vi gikk og å tok akkupuntur på han en stund.

Er ikke meningen å skremme deg eller noe, men det høres ikke bra ut at beina svikter.

Du skremmer meg ikke ;)

Fikk tips om forkalkninger før :) Milo nektet å gå når vi var på hundetreff før..Om dette var av reddselv eller av at han hadde vondt er jeg ikke sikker på.. ;)

Ofte når vi komemr borti Milo mellom de to beinene(kulene) på ryggen nedover mot lårene så biter han etter seg, og knurrer..Dessuten så er han skeiv der..Derfot dekkenet sklir nedover mot venstre hele tiden ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jo mer du forteller jo mer merkelig og skummelt høres det ut. Ville virkelig få sjekket skikkelig opp i dette om jeg var deg, spesielt nå som det har hendt flere ganger og ikke er et engangstilfelle...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du burde sjekke det med en gang så vet du hva som feiler han.

Høres ut som en låsning pga forkalkning...prøv om du får lov til å stryke han litt over der han har vondt, ikke hardt, bare for å få igang blodsirkulasjonen, da får du også fjernet avfalsstoff som ligger igjen der..

Ikke la han hoppe og sprette så mye før du har vært hos vetten, og ha kontrollerte bevegelser på han. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Du burde sjekke det med en gang så vet du hva som feiler han.

Høres ut som en låsning pga forkalkning...prøv om du får lov til å stryke han litt over der han har vondt, ikke hardt, bare for å få igang blodsirkulasjonen, da får du også fjernet avfalsstoff som ligger igjen der..

Ikke la han hoppe og sprette så mye før du har vært hos vetten, og ha kontrollerte bevegelser på han. :)

Takk for tipset.. ;)

Det du sier om at Chicka nektet å gå å leke med andre hunder, virket det som om Milo også ikke ville. Når alle hundene ble borte for oss, så kunne han gå igjen.

Milo ble jo påkjørt påsken 2004, og når vi var til veterinæren så sa han at han hadde fått en smell på bakfotene, og at han kkunne bli litt verre osv. Den perioden klarte han ikke å gå..

Nei, så fort pappa står opp så skal jeg be han ringe en eller annen dyrlege!

Dette vil jeg komme til bunns i!

Oog om mamma syns det blir dyrt med Hd-rønking, sjekking av rygg osv, så slnger jeg inn pengene fra bursdagen min..,.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

hvilken dyrlege bruker dere nå? Annbefaler strinda hvertfall. Der gjør de ting grundig, og gir seg ikke med feks HD- bilder før de er 100 % fornøyde! :) Slik skal det jo forresten være også da ;)

Vi har strinda ja ;)

De har dessuten peiling på Settere da så :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Gjorde som du sa Renate...Strøyk forsiktig litt over beinene/ ryggen...

DEN reaksjonen har jeg ALDRI ventet meg :huh:

Ryggen knakk sammens i en slags bøy, og Milo gikk bort fra meg..

Huff og huff.. :)

Ringer dyrlegen i morgen ...

m vi får komme inn fort, så tar jeg meg fri fra skolen, fordi jeg lar ikke Milo ligge alene hjemme en hel dag med narkose eller no..

Edit: Når jeg tenker meg om, begynenr bitene og falle på plass..Milo har putselig ikke lyst til å hoppe opp i bilen mer, har ike tenkt det over ordentlig før nå. Nå som jeg fikk alle bitene på et ark..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Hørres ikke bra ut dette her alså hadde nok fått sjokk selv ja ;) men håper det går bedre hverfall skal tenke på dere vi :huh:

Takk Takk :)

Skal nå ut på en liten tur, så han får strekt litt på seg..Kan'ke si jeg gleder meg.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...