Gå til innhold
Hundesonen.no

labbe-prorblemer!


M-lady

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Jeg sliter litt med at BC'en min ofte får vondt i labbene etter lek ol. Hun får både "blemmer" på potene, og i tillegg sliter vi med at klørene hennes slites helt ned til nerven. Jeg har aldri trengt å klippe klørene hennes fordi hun sliter dem selv, men nå er det altså blitt et problem!

Finnes det noen kjærringråd for hvordan styrke klørene? Jeg har kjøpt inn hvertekimolje som jeg ble anbefalt, pluss at jeg har kjøpt potesalve som jeg ikke er så flink til å bruke... :P

Jeg fôrer på Vom og Hundemat, men har ikke gjort det så lenge. Er det noe jeg kan tilføre maten som er bra for labber og klør??

Takker!

Skrevet

H*n hadde nok hatt godt av å bruke potesko/sokker hvis det går så hardt ut over labbene.

Sko krever tilvenning, men det kunne nok hjelpt.

Skrevet

Ja, jeg brukte potesokker på forlabbene hvor problemet har oppstått en gang tidligere. Men da jeg nå så at baklabbene ble like "ille", skjønner jeg at løping og leking på dagens underlag, ikke blir aktuelt på en stund...

Men hvordan styrke klør og poter??

Skrevet

Jeg tror jeg ville hørt med vetrinren om å få en b-vitamin sprøyte også fortsatt med ølgjær og omega 3 i maten.

Ellers så kan du smøre inn potene med potesalve eller spenol, spenol trekker fortere inn og er ikke såå klissete som potesalven :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...