Gå til innhold
Hundesonen.no

10mb


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Tenkte og bestille meg siden på nettet, nå til 29,- kroner i månden, men ble stppet av Lisa, da hun mente det var dyrt for det :(

Hvor mye er egentlig 10 mb?

Hvor mye får jeg plass til osv?

Håper jeg får mange gode svar før klokken 12.00 i morgen :P

Skrevet

IKKE gjør det!!

Jeg har 1000mb til 20kr mnd hos https://www.b-one.net/

Jeg har brukt 7mb til nå (alle bildene min ligger hos b-one), så jeg har ikke akkurat anikk for at grensen blir nådd, for meg hadde 500nb holdt i massevis, iallefall det første året. :(

Guest Christine
Skrevet

Hmm..Joda...Men pointet er at jeg ikke skjønner meg på HTML, dreamwaver osv..Har INGEN program, og kan derfor ikke lage layouter osv..

Som Lisa, sa så blir sidene ganske så stygge uten layouter osv..

Nei, jeg får vell være Freewebs tilhenger jeg da :(

Skrevet

mente du at du får en ferdig hjemmeside til 29kroner mnd.? med 10mb plass å ferdig layout.?

hvis det var bare webhotell ("webmotell" :P ) så var det D.Y.R.T. ja...

10mb, hvor mye.?

10Mb er 10Mb...

10Mb er 5 bilder rett fra digitalkameraet...

10Mb er mindre en mange av enkelt filmene jeg har på webhotellet mitt...

10Mb er 3 MP3 filer...

men

10Mb er også en VELDIG stor hjemmeside om man ikke har filmer å har små bilder... Så RenateA sa, hele hennes side tar 7Mb, å den er ikke så liten akkurat, å hun har filmer... (om hun tok med de i tallene sine.?)

Men uansett... synes 50Mb må være absolutt minimum, trenger du ikke mere så er home et fint GRATIS sted... :(

Guest Christine
Skrevet

Hmm..Daså :/

Prøvde meg på home..Men fikk noe sånn index sak som jeg ikke skjønte noe fra.. :(

Jeg er blond, og det vil jeg nok alltid være..

Ja, jeg har prøvd å farge håret mitt...

Skrevet

Hmm..Joda...Men pointet er at jeg ikke skjønner meg på HTML, dreamwaver osv..Har INGEN program, og kan derfor ikke lage layouter osv..

Som Lisa, sa så blir sidene ganske så stygge uten layouter osv..

Nei, jeg får vell være Freewebs tilhenger jeg da :(

På B-one har de et oppsett som du kan lage hjemmesiden din i, du kan også velge flere forskjellige utseender/layouts (templates) om du vil det.

Det er liksom en nybegynner seksjon og en viderekommen seksjon med DW, HTML osv...

Guest Christine
Skrevet

På B-one har de et oppsett som du kan lage hjemmesiden din i, du kan også velge flere forskjellige utseender/layouts (templates) om du vil det.

Det er liksom en nybegynner seksjon og en viderekommen seksjon med DW, HTML osv...

Ahh..Kanskje det? :(

Finnes det ingen demo verson da?

Skrevet

Ahh..Kanskje det? :(

Finnes det ingen demo verson da?

Nei tror ikke det...du får høre med supporten dems.

Se under support der står det mye info.

Skrevet

Hadde jeg vært deg hadde jeg ikke tatt det i det hele tatt jeg betaler selv 200 for Webhotell - 1000MB/10GB Trafikk/Gratis Domene +++ og dette er for et år... Syntest jeg har vært ganske heldig da :P

Skrevet

Jeg har det samme så tuppetroll men jeg rekner vel med det da... Fikk mye gode fordeler masse med i denne pakken... Har betalt 200 kr for et år nå venter bare på e- mail om at de har motatt pengene fra meg... Men dette hørres vel bra ut hvet du om det er 10 mb på et år tuppetroll har? Hun sa hverfall det var kjempe bra.. :P

1000 mb pr mnd må det bli :P Her er linken til det jeg kjøpte : http://my.qxl.no/accdb/viewItem.asp?IDI=24393289 Har ikke peiling på alt jeg får med da men men, hverfall noe har alldrig vært borti dette før.

Skrevet

Jeg vet tuppetroll ikke får ha video på webhotellet, jeg vet også at webhotellet mitt alt har passert 10Gb på 5måneder nå å jeg har bare ca200Mb med filer på hotellet...

Men såklart, i forhold til prisen så har dere et supert produkt.! :P mere en nok til en hjemmeside, å siden video er utelukket så er det vel tvilsomt at 10Gb grensen vil nås uansett...

Skrevet

1000 mb er vel 1gb?

Hadde jeg vært deg hadde jeg ikke tatt det i det hele tatt jeg betaler selv 200 for Webhotell - 1000MB/10GB Trafikk/Gratis Domene +++ og dette er for et år... Syntest jeg har vært ganske heldig da :P

Skrevet

Jeg tror nok jeg får putta en film inn jeg, syntest jeg har jort et kjempe cup :P kan jo ha masse bilder da skal hive masse inn der er vel egent fotoalbum med i prisen her..

Skrevet

1000 mb er vel 1gb?

Ja...

1Tb = 1000Gb = 1000.000Mb = 1000.000.000Kb... (om jeg teller nok nuller. :P )

500Mb = 0,5Gb... osv...

Om man har fylt 1Gb hotellet med ting å tang, å alle filene på hotellet blir sett på 10ganger så har man nådd 10Gb i året grensen, hvasom skjer når man passerer 10Gb vet ikke jeg, men 1av2 enten stenges hotellet eller så kommer det en ny regning på ukjent beløp, eller begge deler...

Hadde vært morsomt å vite, siden ingen av de som har produktet vet hva de har kjøpt.... :P

Skrevet

Det er IKKE det samme som tuppetroll har, hennes server er i USA...

19Kr mnd = 228kr året...

Jeg synes ikke qxl auksjonen deres så serlig profesjonell ut...

Står INGETING om begrensingene eller hvasom skjer når du krysser de...

Grom bruk av ordet traffik ( trafikk )

å 10Gb må være pr år... Men står ingenting om video, men det hjelper jo ikke siden det ER 10Gb pr år liksom...

Men som sagt, fortsatt et bra produkt i forhold til pris.!! (merk,merk :icon_redface: )

Skrevet

IKKE gjør det!!

Jeg har 1000mb til 20kr mnd hos https://www.b-one.net/

Jeg har brukt 7mb til nå (alle bildene min ligger hos b-one), så jeg har ikke akkurat anikk for at grensen blir nådd, for meg hadde 500nb holdt i massevis, iallefall det første året. :icon_redface:

Hei,

Det her virket jo som bra saker.

Nå vet jeg ingenting om stabilitet på server/linje/uptime, elns.

Men, systemet virket bra, de har laget how-to's, etc. som jeg mener er veldig bra.

Samt de er internasjonal, ergo. vet du at de mest sannsynlig er der neste år også.

Forøvrig har jeg positive erfaringer med www.eleven2.com <- en del dyrere, men veldig bra de også.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...