Gå til innhold
Hundesonen.no

alle lufter hund kl 1800?


henrikke

Recommended Posts

pleier ikke å være ute på lufting akkurat da jeg, men var det i dag...og det virker som alle i bøgda med hund var ute da?!!

Er klokkeslettet en slags rushtid? Finnes det andre tidspunkter "alle lufter" i ditt område?

Vil tro middagstid og nyhetsendinger har :D litt å si..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

tja jeg pleier ikke dra på så lange tisse turer med henne utenfor nabolaget så jeg vet ikke.

De to turene vi beveger oss utenfor nabolaget er klokken kvart over seks om morgenen (ikke en levende sjel ute da :D ) og i 3-4 tiden om dagen...Det er ikke så mange ute da heller.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hørt at det luftes og møtes mange hunder i ni-ti tiden på kvelden, men de har jeg aldri sett noe til. Her i gata bor det ca tolv hunder, og jeg har kun møtt på tre av de tolv, i løpet av det halve året vi har bodd her. Sprøtt. Lurer på om de har hund, eller sofapute. Men på den andre siden, de lurer vel på hvor jeg blir av..? :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her er de fleste ute mellom 17.30 og 18.00. Det er nok for å rekke nyhetene klokken 18.30. :P Vi holder oss da unna denne rushtiden med hundelufting siden tispa ikke er så glad i andre hunder. Så når vi er ute sånn i 19.00 tiden har vi hele turstien for oss selv :D

På morgenen så går vi tur alt fra 06.00 til 10.30. Da møter vi flest mennesker ute på lutetur når vi går 07.00. Så man vet sånn ca når på døgnet man møter mange og når man møter færre/ingen etter å ha bodd på ett sted en stund ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her luftes hundene mest i 08-tiden, mellom 18.00 og 19.00 (naturlig nok - det er jo etter middagen for de aller fleste i alle fall), og i 22-23-tiden (på hverdager altså). Har også sett en del ute i åttetiden på kvelden, men aller flest er det nok rundt 18.00.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke så mange hunder her, men de ene naboene med gordon setter pleier som oftest å lufte hunden rundt klokken 15.00. Ser de ikke ofte på tur etter klokken 17.00.

De som bor rett over oss med labrador ser ikke jeg så ofte. Labradoren er også overvektig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...