Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppløsning på PC skjerm.


Tore

Recommended Posts

Skrevet

For et endelig svar på dette har jeg fått tak i resultatet av en Automatisk nedhenting av info om folks pcèr...

Så vanskelig å lyve på denne testen... :)

Primary Display Resolution (479159 Users) pr. 20.03.2006

800 x 600 - 16,138 - 3.37 %

1024 x 768 - 230,152 - 48.03 %

1152 x 864 - 38,412 - 8.02 %

1280 x 1024 - 171,810 - 35.86 %

1440 x 900 - 3,611 - 0.75 %

1600 x 1200 - 9,403 - 1.96 %

1680 x 1050 - 3,347 - 0.70 %

Other - 6,287 - 1.31 %

Detter er dog "bare" en hall million pcer, å mange er spill pcer, så tipper 1024x768 går høyere en 50%...

(det er også lite Bærbar pcer med i denne testen...)

- bare 10% har LCD skjerm..

- også morsomt å se at det nå er flere AMD pcer, en Intel pcer, for de som har lurt på det.. 52% AMD..

Konklusjon, lag hjemmesider så de passer til 1024x768, noe lavere er ikke vits, å sjekk at siden vises likt i høyere oppløsninger også... :)

Skrevet

Kanskje et dumt spørsmål. Men hvordan lager men hjemmeside i 1024x768 eks. Er det så lett at spørrelsen på layouten er 1024x768? :rolleyes:

Skrevet

Slik er oversikten over de som besøker min private hjemmeside, altså hundemennesker :)

Pjuh, trodde du skulle få noe totalt annerledes... :)

Det står ikke noe antall der.? er det 10 eller 1000 besøkende som er målt.?

1. 1280 x 1024 51.1 %

2. 1024 x 768 42.6 %

Blir ca d samme, men kanskje 1024 x 768 IKKE går over 50%.... ;)

Skrevet

Kanskje et dumt spørsmål. Men hvordan lager men hjemmeside i 1024x768 eks. Er det så lett at spørrelsen på layouten er 1024x768? :rolleyes:

Det er nesten enda enklere...

Bare sett din egen skjermoppløsning til 1024 x 768, å lag siden så den ser bra ut på din pc...

Om man lager i 1280 x 1024 å så sjekker den i 1024x768 så kan det ha kommet scroller overalt foreksempel må scrolle både ned & bortover..

Om man har brukt Tab i teksten kan den flytte på seg osv...

Jeg bare tengte på at det er blitt sport så mange ganger å vært flere poll om dette på zonen, så tengte å besvare den en gang for alle...

:)

Skrevet

Measuring since … 30 July 2005

Total number of page views up till now 46689

oki, måtte på en annen side for å se det... :rolleyes:

men dette er ikke unike brukere, du kan ha en storfan i Fauske som sitter å trykker F5 å oppdaterer siden veldig ofte foreksempel... :)

Bra pekepinne dette også... :)

Skrevet

oki, måtte på en annen side for å se det... :rolleyes:

men dette er ikke unike brukere, du kan ha en storfan i Fauske som sitter å trykker F5 å oppdaterer siden veldig ofte foreksempel... :)

Bra pekepinne dette også... :)

Joda, for all del. Men antallet er såpass at om storbrukeren i fauske har et liv ved siden av, vil det ikke slå ut så mye på helheten ;)

Skrevet

Joda, for all del. Men antallet er såpass at om storbrukeren i fauske har et liv ved siden av, vil det ikke slå ut så mye på helheten :)

Si ikke det...

en **** fra lillehammerområdet trollet siden min med over 300.000 oppdateringer å ødela hele statistikken min med mere... :)

Skrevet

Si ikke det...

en **** fra lillehammerområdet trollet siden min med over 300.000 oppdateringer å ødela hele statistikken min med mere... :)

Haha :) Nei, jeg ser fort om det er noen slike gjøker gitt ;) Har enkel-statestikk også, der IP-adressene står.

Skrevet

Haha :) Nei, jeg ser fort om det er noen slike gjøker gitt :) Har enkel-statestikk også, der IP-adressene står.

Martine hvordan får du det? Du hadde jo statestikk på masse :rolleyes:;)

Skrevet

Det beste er jo selvfølgelig om man klarer å lage design som fungerer i alle oppløsningene, men det er vel ikke så mye tvil om at 1024 x 786 er den vanligste oppløsningen. Eller?

Her er statistikken på et par nettsteder jeg har laget. Besøkstallene er ikke så veldig høye, men begge steder er hovedsaklig brukt av vanlige norske brukere. Regner med at tallene er forholdsvis representative for Ola Nordmann:

Nettsted 1. Over 1000 besøk:

1280 x 1024: 19.31%

1024 x 768: 66.27%

800 x 600: 5.28%

Nettsted 2. Over 8000 besøk:

1280 x 1024: 12,46%

1024 x 768: 62.45%

800 x 600: 6.13%

Ellers er disse statistikkene interessante å følge med på:

http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Skrevet

Husk:

Selv om man har 1024x768, så krever nettleseren en god del pixler.

skal du feks designe for 800x600, tror jeg 720px bredde er max, om du skal gå innenfor en "standard nettleser-ramme." - som om det finnes en standard.

Forøvrig, kan man lage Dynamisk bredde (prosent), istedenfor statisk bredde (pixler).

litt mer triks med banners, o.l., men det er fullt mulig.

Man kan gjerne trikse banneren slik at den fader ut i noe som kan tiles, eller ut i en konstant farge/pattern. og dermed silpper man å ha en *meget bred* banner.. et lite juksetriks..

forøvrig, har vel de fleste nå bra nok båndbredde til å klare en 1024px eller 1280px bred topbanner, men.. ja :) hver kb teller!

lang lastetid, fører til at folk mister interessen.

man bruker faktisk mindre enn et sekund, på å bestemme seg om man liker siden eller ei.

Skrevet

BTW, hvor er din side olavxxxxxxxxx.? :)

Eller driver du en annen side som ikke kan nevnes her pga reklame...?

min side er ikke relatert til hund i det hele tatt.

men jeg har også utviklet en del andre sider..

kan vel nevne noen av de iallefall:

Hordaland Kunstsenter <- database backend, med WYSIWYG online editor. Jeg fikk designet på en dårlig JPG fil, som jeg måtte tegne over, dele opp, etc. lagde CSS layout, opprettet database, programmerte, etc. etc.

Waldemar Jørgensen - utvalgte fotografier <- laget sammen med en annen kar.. statisk html.. iframes.

Min egen side, er jo volvoside da :) Det erden jeg bruker minst tid på, ironisk nok..

(pga. alt går med til andre sider).

har også en del andre sider jeg har programmert mye på, men programmeringen vises jo ikke "for dagen".

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...