Gå til innhold
Hundesonen.no

Diaré etter narkose - normalt?


Lykkelii
 Share

Recommended Posts

Hei! 
 

«Nybakt» eier av en 12 år gammel langhåret Collie her. Han har vært til tannrens og under sedasjon/narkose i dag, hentet ham rundt 16:00. 
 

Var overraskende kvikk ved henting og har vært fin hele ettermiddagen forholdene tatt i betraktning, dog med litt piping og syting. Matlysten har vært fin, og han har fått i seg vann også. Avføringen på første turen etter veterinærbesøket var fast og fin, men nå når han begynte å pipe igjen tok vi en ny tur ut - nå er det slimete, bløt avføring. Har googlet litt rundt og kommet frem til at dette kanskje ikke er helt uvanlig, men jeg får så vondt av ham når det er sånn her. 

Problemet med denne lange pelsen er jo også at mye sitter igjen i den etter endt dobesøk, og ved forsøk på å tørke bort noe av dette sølet gir han tydelig uttrykk for at mine forsiktige forsøk med våtservietter der bak er ubehagelig. Er dette vanlig? Jeg vet han har vært sånn i alle år og ikke liker å bli tørket bak, men kan det være noe annet galt her? Hundene blir vel såre der bak akkurat som oss ved løs mage?
 

Han har vært til sjekk hos veterinær for et par uker siden - det eneste hun kunne peke på var tannhelsen, ellers hadde hun inntrykk av at han var frisk og rask til å være en herremann på hans alder. 

 

Håper noen med litt mer erfaring har noen kloke og/eller trøstende ord her, til ei som plutselig ble skikkelig hønemor når voffen kom i hus. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 timer siden, Ingidano skrev:

Ville tatt han i dusjen og spylt det av. Det er nok litt ubehagelig for han, men det er verre å la han gå med avføring i pelsen. Vil tro han ikke er så veldig sår dersom det bare har vert en runde med løs mage?

Vært en runde, men gjerne 3-4 ganger per tur. Fikk dusja av og tørka ham godt i går, så tar vi en skikkelig runde når dette er helt over tenker jeg. Han virker fin i dag, var også ute med ham to ganger i natt uten at det var noe mer. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 hours ago, Lykkelii said:

Vært en runde, men gjerne 3-4 ganger per tur. Fikk dusja av og tørka ham godt i går, så tar vi en skikkelig runde når dette er helt over tenker jeg. Han virker fin i dag, var også ute med ham to ganger i natt uten at det var noe mer. 

Han har nok stresset litt hos veterinær og blitt dårlig i magen av det. Da må det bare ut, og så er de ferdig med det :) Bare å sørge for at han drikker godt og ikke blir sløv, så går det nok fort over. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...