Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fikk ikke med meg før litt ut på dagen at de var 1. i dag, og så glemte jeg det igjen, så bilder og tider er litt så som så. Men ble da noe.

Jeg hadde fri i dag, og Koda fikk også mer eller mindre en fridag, da det har vært mye agilitytreninger og lange turer den siste tiden. Bare en luftetur rundt kvartalet. Like greit, siden været er helt håpløst.

Jeg våkner rundt halv 12, og ligger i senga og glaner på iPaden.

12:30 lurer Koda på om jeg kan stå opp og leke med ham snart.

1251%20IMG_0612_zps0qtuheht.jpg



13:00 syntes han at jeg er teit som ikke har stått opp enda.

1301%20IMG_0613_zpsu6re6eph.jpg

13:30 prøver jeg å bestemme meg for hvilke farger jeg skal gå for på den fremtidige nomeselen til Koda.
1311%20IMG_0622_zpsdnhzvi82.jpg


14:00 har jeg funnet ut at det blir disse.
1403%20IMG_0623_zpszqvhqoiz.jpg


15:00 begynner jeg på brystselen til Koda, som er ferdig oppmålt og klippet, og har ventet på meg en god stund.
1507%20IMG_0624_zpsykuykwce.jpg


15:30 er mønster ferdig påsydd og kunstlær tilpasset.
1525%20IMG_0627_zpslq1koomz.jpg


16:00 sitter jeg nede i stua, og så blir det middag etter det.
1606%20IMG_0628_zpsm9xnmstw.jpg


17:00 får jeg besøk av eksen, som kommer med bursdagsgave til Koda (han blir 1 år til torsdagen). Tre poser med diverse snacks og tyggebein, lillegutten ble helt fra seg av glede.

17:45 finner jeg ut at jeg har glemt å tre på o-ringen på selen min, så jeg må sprette den opp igjen...
1745%20IMG_0631_zpshb8941p0.jpg


18:15 er ringen på, reimen sydd på på nytt og jeg begynner å sy fast fòret.
1817%20IMG_0635_zps26dwvsgh.jpg


18:25 er fóret på.
1826%20IMG_0636_zpsnmju3p3t.jpg


19:00 er jeg ute i garasjen og tar bilder av ting som skal selges.
1839%20IMG_0637_zpsgnyagnnx.jpg


21:00 er selen endelig ferdig.
2105%20IMG_0659_zpsvxk2ib7i.jpg


21:10 er Koda ferdig påkledd med ny sele og regndekken, og klar til dagens korte tur rundt nabolaget. Han syntes selvfølgelig fryktelig synd på seg selv, som ikke bare må ha på dekken, men som får beskjed om å stå stille i tillegg. Akk og ve.
2109%20IMG_0669_zpsus9kkrtm.jpg


22:20 prøver vi oss på litt trening. Har hittil trent med kassemetoden, og han kommer på plass på kasse, men ingenting mer. Begynner med det. Filmer og sender til ei venninne. Trener ca 2-3 minutter per økt, lang pause imellom mens jeg gjør andre ting. Så det er ikke en så lang trening som det kanskje ser ut som nedover her. :P
2220%20Skjermbilde%202015-09-02%20kl.%20


23:00 har vi etter et par økter, kommet oss fra kasse til bok, og fra bok til musematte. Koda er noe forvirret, men begynner å skjønne tegninga likevel.
2259%20Skjermbilde%202015-09-02%20kl.%20


23:30 er vi tilbake på kassa igjen for å gå noen runder for å få litt fart på bakbeina. Disse glemte han nemlig at han hadde da kassa forsvant.
2335%20Skjermbilde%202015-09-02%20kl.%20


23:45 begynner vi å få en ganske ok sitt, selv om det hender han setter seg litt skjevt, og blir forvirret hvis jeg prøver å rette på ham. Men jeg er imponert over hvor fort han tar det, likevel. Spesielt når det er like nytt for meg som for ham.
2342%20Skjermbilde%202015-09-02%20kl.%20


00:00 går vi over på noe litt annet, og trener litt på "midten", som vi tenkte å bruke i agilityen. Denne begynner han å kunne ganske greit, men er fortsatt noe hjelpeavhengig av bevegelse fra hånden min. Har begynt å sette på kommando, og han tilbyr adferden frivillig i andre situasjoner, så tenker at denne snart sitter som den skal.

2400%20Skjermbilde%202015-09-02%20kl.%20

00:10 har han fått fri for kvelden, fått kveldsmat og har lagt seg til å sove.
2407%20IMG_0686_zps9tmjnmby.jpg


02:10 sover han fortsatt, men våkner garantert for å følge meg til badet når jeg nå hvert øyeblikk skal pusse tenna. :rofl:

  • Like 5
Skrevet

Så søt Koda er! :ahappy: Og du er flink til å sy! :)

Så fin Koda er! Skulle ønske jeg var like flink til å sy, imponerende :)

Takk :)

Jeg skulle ønske jeg hadde en industrisymaskin. Eller kanskje ikke, de bikkjene mine har nok halsbånd fra før. :P

Jeg har billigmaskin, jeg. Så lenge jeg bruker jeansnåler, går det ganske greit.

Hahaha...kjenner igjen det "godmorgen/gidder du stå opp-blikket" :D

Ja, kjempefælt at ho mor sover lenge. :D

Den selen ble fin  :D Er det hurtta-dekken?

Takk! Er det nyeste regndekkenet tol Hurtta, ja. Er kjempefornøyd, det sitter som støpt på ham.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...