Gå til innhold
Hundesonen.no

Kelabur - ca 90 x 70. Tilpasset toyota auris 2009


Recommended Posts

Vurderer å selge Kelaburet mitt, og vil bare se om det er noen interesse her inne. :)

Tilpasset Toyota Auris (2007-2012).

Buret har:

- Vanntett bunn

- Støvkanter på alle sider, helt tett mot seteryggene

- Et rom på ca 30 cm, og et rom på ca 60 cm.

Buret er ca 93 x 70 (litt usikker på om dybden kanskje er 65, skal måle nøyaktig ved forespørsel), med to dører, men jeg bruker det som enkeltbur nå.

Kjøpt for 2800 for 1,5 år siden, og meget pent brukt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde håpet på halv pris. Det er "som nytt".

På grunn av skrå vegger er det for lite til labrador f.eks. Passer greit til to små whippeter, eller en stor whippet og dvergpinscher, og vi har også kjørt med en liten og en stor whippet i det uten problemer. Så har du noe å sammenligne med :)

Sjekket målene, og det lille rommet er 30 x 70, og det store er 60 x 70.

Legger ved et bilde fra da det var helt nytt, og så fikser jeg nye bilder i morgen. Jeg syns buret ser større ut i virkeligheten enn det ser ut på bildet da, jeg kan ta bilder i morgen med whippeten i, så tror jeg det gir litt bedre inntrykk :P

Her er det i alle fall helt nytt:

20120908_172950.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mulig jeg er interessert! Har nylig kjøpt en helt ny Auris, og er jo usikker på om buret kan passe. Vi bor i Tønsberg, skal til Oslo første helg i april, om det ikke er solgt til da kan vi jo eventuelt prøve det? Har en liten beardis, tispe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mulig jeg spør veldig dumt nå, men er det mulighet for å fjerne skilleveggen? Eller er den sveiset fast?

Den kan fjernes ja. Jeg bruker buret uten skillevegg nå. Er enkelt å fjerne den, som AnetteH sier, sitter den fast i et spor, og festes med en enkel skrue. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...