Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har delt opp kategorien for Kjøp & Salg til henholdsvis privatpersoner og næringsdrivende.

Kjøp og Salg - Næringsdrivende

Hobbynæring og brukere med eget firma poster her. Momspliktige må ha avtale først. Kun 1 tråd pr. næringsdrivende.

Vi anser næringsdrivende som:

De som produserer ting selv for videresalg eller kjøper inn varer for videresalg. Gjelder også kursholdere, de som har eget firma etc.

Send gjerne melding til moderator dersom du er usikker på kategori, hvis ikke flytter vi bare tråden enkelt og greit dersom den er feilplassert :) .

Vi kommer til å være litt strengere på denne regelen, siden så mange får ha gratis salgstråd for sine egne firmaer/tjenester (dvs. reklamering for egne produkter utenfor salgstråden) :

§1.12
Forumet er ingen annonseplass. Alle innlegg som kan tolkes som reklame eller rekruttering til tjenester for egen vinning slettes. Affiliatelenker, eller lenker som på en eller annen måte tjener deg tolereres ikke og vil bli fjernet.

Eksempler på næringsdrivende: hundekurs, salg av leker du har kjøpt for å selge videre, egenprodusert hundeutstyr.

Momspliktige må sende PM til MariusJ før dere kan poste i kategorien.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeg markerer endringene med tjukk skrift, det er ikke noen alvorlige endringer men litt annen ordlyd og forhåpentlig mer forklarende for alle.

Regelen om dobbelposting er oppdatert, slik at det også står hva som kategoriseres som dobbelposting:

§1.6

Dobbelposter er ikke lov, hverken like poster og poster rett etterhverandre i samme tråd, eller doble tråder.En tråd skal aldri postes flere steder i forumet. Har du siste innlegg i en tråd, redigerer du heller dette enn å legge inn et nytt. Det er heller ikke lov å redigere sine innlegg på en måte som gjør at sammenhengen i en tråd forsvinner. Dette inkluderer selvsagt å redigere bort hele innlegget.Gjentakende dobbeltposter kan medføre advarsler.

Her har vi oppdatert for å vise at vi ikke nødvendigvis sletter alle korte innlegg, men om vi ser en trend fra en spesiell bruker som aldri skriver mer enn to ord, så kommre vi til å følge med.

§1.7
Begrunnelser og forklaringer er påkrevd. Ethvert innlegg som skrives skal ha en mening for leseren. Gjentatt posting av innlegg som "enig", "den suger", "fint!", "haha" ":D" og tilsvarende innlegg uten mer forklaring kan føre til at posten slettes. Dette sørger for at man ikke kan "spamme" for å få innlegg på innleggstelleren.

Denne regelen fjernes, da mild off topic uansett tillates og vi splitter ut nye tråder der det er behov:

§1.5
Hold deg til trådens tema, les igjennom tråden før du poster ditt eget svar. Følger ikke innlegget trådens tema blir det slettet.

Vi slår sammen to regler som handler om brukernavn og brukerkontoer, til en felles regel.

Brukernavn og brukerkontoer:

Det er kun tillatt med én (1) brukerkonto per person. Din konto er personlig og skal ikke benyttes av andre. Brudd på disse kan medføre utestengelse. Ved problemer med innlogging, kontakt Hundesonen.no på mail, ikke lag en ny konto.

Det er ikke tillatt å registrere seg med brukernavn som av andre kan oppfattes støtende. Det er heller ikke tillatt å registrere seg med brukernavn som kan kobles til bedrifter eller produkter. Disse blir slettet.

Still gjerne spørsmål i Spørsmål og Tilbakemeldinger dersom noe er uklart, eller send en PM til en i moderatorteamet :) .

  • Like 2
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...