Gå til innhold
Hundesonen.no

Forumet hacket.


Recommended Posts

Skrevet

Ja prøver igjen ettersom jeg klarte og slette det andre :oops:

Forumet har blitt hacket av noen tyrkere. Vi har derfor vært nødt til og oppdatere og rette noen feil. Disse skal være ok nå.

Beklager dette.

Hvis dere ser feil med forumet, så si ifra så retter vi dette fortløpende. Så at du hadde etterlyst avatar Scorpionen?. Det er nå rettet. Driver og retter smileys og ranks også...

Skrevet
Kan jeg bare få spørre om en ting? Hvordan vet dere at det er tyrkere?

Og hvorfor akkurat hundesonen??

Og en ting til, hva gjorde de med forumet?

*nysgjerrig*

Jeg kan si litt om de som hacket...

De som hacket siden kaller seg secretlyx, å er en gjeng *piiiiip* tyrkiske nerder som hacker alt de kommer over...

Hundesonen er jo en middels stor chat, å dermed et greit mål, som påvirker en go del folk, zonen har sikkert ikke høyeste sikkerhet på webhotellet heller.?

Skrevet

Jeg var inne på siden dems.. og så det var noen tyrkiske greier. Det er også mange tyrkiske hackere som går løs på forum for tiden.

Det de hadde gjort var og skrive en beskjed, ikke noe islamsk eller noe som de pleier.. husker ikke helt hva det stod.

Det de hadde gjort var og bryte seg inn på administrasjonspanelet og byttet linken til siden om til deres side - så man ble vidresendt til dems side.

Dette var nok bare amatører, og de var nok ikke ute etter og ødelegge noe - uansett er forumet sikret nå.

Skrevet

Hmm kan godt være det er noen tyrkere som bor i tyskland. Men de skrev hvertfall tyrkisk eller persisk eller hva det jalla språket dems heter.

Det har ikke noe med web hotellet og gjøre. Kun med selve forumet.

Web-hotellet vårt har høy sikkerhet så det er overhode ikke noe problem.

Eneste grunnen vi vil bytte er at webhotellet vi har ikke er ment for så store sider, hosten vår har faktisk oppført seg veldig bra i mange tilfeller. Og jeg det er ikke noe problem og bruke de til mindre sider.

Skrevet

Jøss, hackere er skumle :-o :)

Hehe, lurte på hva som hadde skjedd når jeg hele tiden ble sendt til den hackersiden :wink: Bra hundesonen er oppe igjen :wink: Dere gjør en god jobb!

Skrevet

Ja Espen var fort og dygtig der. Forumet blev hacket kl 22 og han sad og jobbet til kl 2 om natten for og få det hele fikset. Bra han fik reddet alt på forumet. :)

Bra jobba skatten min :wink:

Skrevet
Ja Espen var fort og dygtig der. Forumet blev hacket kl 22 og han sad og jobbet til kl 2 om natten for og få det hele fikset. Bra han fik reddet alt på forumet. :P

Bra jobba skatten min :wink:

Huff ja jeg tenkte på dere igår. Det var den lørdagskvelden, sitte å rette påå forumet pga noen dumme hackere... :)

Men dere er flinke som oppdaet det såpass fort.

Flower *blomst* til dere. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...