Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunden biter, hva gjør man?


Zeagle

Recommended Posts

Skrevet

Har et vennepar av meg som har en valp på ca 3-4 mnd. Hun er litt "smågalen". :D Nå er hun valp da så mye vokser hun vel av seg, men det jeg synest er litt skremmende er bitingen. Hun hopper rett i ansikktet på deg og hugger tak, hun henger også i buksen og nekter å slippe. :D De går på valpekurs og har fått beskjed om å overse dette, men det har de allerede prøvd uten gode resulteter. De har og prøvd å kjefte til ingen nytte. :? Bør de ha bedre tålmodighet kanskje, eller er det noen som har noen forslag om hvordan de kan plukke av henne dette. Blir ikke så gøyt hvis hun fortsetter slik... :lol:

Skrevet

Jeg villle skrige aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!! hver gang den forsøger at bide eller bider og så afbryde kontakten...under alle omstændigheder afbryde kontakten med den når den gør det forkerte og så snakke med den igen når den er sød. :lol: Måske har de allerede prøvet dette...jeg ved ikke...det har i hvert fald hjulpet mig.

Skrevet

Vet ikke om de har prøvd akkurat den versjonen. Men det er litt vanskelig når hun biter seg fast i buksebenet og NEKTER å slippe. Når de prøver å løsne henne blir hun enda verre... Ikke lett dette her! #-o

Skrevet

Nej det lyder ikke let og må være meget frustrende! Hvad med vand? Vores hunde fik et skvæt vand, hvis de var rigtig strenge. Altså kun hvis de var rigtig slemme.

Vi sagde "NEJ" og hvis de så ikke reagerede, så fik de et ordenligt vandpjask. du kan tro at det hjalp!

Hvis de ikke har prøvet det så er det måske et forsøg værd. :lol:

Skrevet

da får de heller bruker "glattcelle" til valpen.

la valpen ha et halsbånd på hele tiden med en liten tau stump i så de slipper å ta i hunden hver gang den gjør noe galen men tar tak i tauet (ikke rører hunden i det hele tatt bare tauet) og setter hunden inn på et rom (som den helst ikke er vant til å være på) og lar den være der til den har roet seg ned (i 3 sekunder hvis den roer seg ned med en gang, og lengre hvis den ikke roer seg ned med en gang) vet at dette har funket på mangen hunder jeg kjenner. :wink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...