Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg sikler på denne rasen, og har lest endel om de, men vil gjerne høre erfaringer til de som eier og kjenner rasen. Gjerne bilder også :lol:

Skrevet

Hei!

Alltid moro når noen liker rasen en liker selv. (Men jeg liker jo så mange raser da)

Under bildeforum ser du masse bilder av Lissy og Peico.

og her er det masse bilder av dem.

Irsk terrier

Irsk terrier er napperase, så krever litt tid til pelsen. Det er ikke vanskelig, men det må gjøres.

Det er en lykkelig hund, full av liv. Kreativ, klok hund. Og enorm personlighet.

En irsk har god nese, spor er talent, samt agillity er noe de elsker.

Irsk terrier er veldig glad i barn.

Irsk terrier er glad i å kjøre bil.

De er matvrak, kronisk sultne og altspisende. Så pass på salaten din, maten din, ikke gå fra mat på benken osv.

Ved mye sosialisering som valp kan de bli sosiale med enhver hund. Men noen hanhunder tåler ikke andre hanhunder.

Begge mine går sammen med hvem som helst, men i band er de store i kjeften om du går med to. Går du med en, er passering av hunder lydløst. Men har du med to, ja da skal de overdøve hverandre, men slipper du den ene, så hilser de helt naturlig og er så snill. De er rare.

Fart og moro, det er irsk.

Alt som skjer er kjempe gøy, en allsidig hund du kan bruke til jakt, spor, redningshund, trekke på ski, sykle med springer, klikketrening, ja, det er bare å bruke fantasien.

En irsk er en lojal venn, elsker mennesker, og hopper lett. De elsker å sove i sofa/seng, men du kan sikkert venne de av med det.

Er det noe konkret du lurer på, bare spørr, send PM, det er så mye å si at jeg kunne skrevet side opp og side ned.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
    • Du kan anmelde eier/fører med beskrivelse og tidspunkt/sted til politiet, men det er lite sannsynlig at de vil ha kapasitet til å gjøre noe med det. Hvis du har mulighet til å finne ut hvem det er kan du sende en bekymringsmelding til Mattilsynet, men så lenge hunden får mat, vann og tak over hodet er det lite de kan gjøre også, så lenge de ikke ser faktisk alvorlig mishandling. Det er lovpålagt å ha kontroll på hunden enten den er i bånd eller ikke, men i realiteten veldig vanskelig å håndheve.
    • Hei! valpen vår på 14 uker har egentlig vært eksemplarisk, bortsett fra litt utfordringer på natt og med bur. Men nå har det virkelig blitt ekstremt mye biting. Vi fører dagbok og ser at det sammenheng mellom overstimulering og lite søvn som gjør at han får disse bite periodene. Det går ikke an å avlede han med gobiter, bein eller ignorering og vi må sette han i timeout for å roe han.    noen som har noen tips til å håndtere dette? Han biter oss til blods og sikter fast når han skal følges i timeout eller ut for å gå på do. Vi vet vi skal prøve å unngå overstimulering og at han må få mer søvn. Men enn så lenge har vi slitt litt med å få han til å roe seg alene på dag og kveldstid 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...