Gå til innhold
Hundesonen.no

Eldo


Renate A
 Share

Recommended Posts

Igår gikk kjæresten til Chicka over regbuebroen og venter på oss på den andre siden. :D

Han har vært syk en stund og igår kom en vetrinær som vi bruker på stallen hjem til Jannike og Eldo, og Eldo fikk sove stille og rolig inn.

Det er så utrolig vond å vite at Eldo ikke er blandt oss lenger, men nå slipper han å plages av aldredommen som tok han igjen.

Eldo ble 11år, var frisk og rask inntil det siste halve året, da be allergien verre, og han ble fortere syk enn han ble før og hadde ofte infeksjoner og forkjølelse.

Eldo fast innventar på Øvrevoll Galoppbane hvor Jannike har jobbet i mange år, alle kjennte den lille sjarmøren.

Eldo ble ompassert til Jannike når han var 2år, hun kjennte han siden han var valp, og jeg glemmer aldri hvor stolt hun var når han endelig var hennes. Love

Eldo har hatt en flott og innholdsrikt liv hos Jannike noe som gjenspeiler seg i han flotte gemytt og gode humør.

Det er så utrolig vondt å skrive disse ordene, men man må jo hedre en gammel venn. :D

Hvil i fred Eldo, vi vil aldri glemme deg, vennen.

Do not stand by my grave and weep,

I am not there. I do not sleep

I am a thousand winds that blow

I am a diamond glint on snow

I am the sunlight on ripened grain

I am the gentle autumn rain.

When you awake in the morning hush

I am the swift uplifting rush

Of quiet birds in circling flight

I am the soft starshine at night.

Do not stand by my grave and cry,

I am not there.

I did not die.

elogchifine01.jpg

Eldo og Chicka

el01.jpg

Eldo i fjor sommer, hans siste sommer, litt grå i barten.

ramp.jpg

Tre gode venner, Chicka, Eldo og Zorro.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...