Gå til innhold
Hundesonen.no

Haha , Driti ut!


Red Merle

Recommended Posts

Skrevet
Alle hunder uten stamtavle rægnes som bastard.

Haha, Geisha har kjent mor hu... Misty har kjent mor og far.. Er ikke mine hunder "bastarder da"

Haha, måtte bare.. jeg synes det er en enorm dum ting å si! :)

Eller hva synes dere ? :(

Skrevet

det om hunden har kjente foreldre har ingernting med om den er bastard eller ikke da..

det er den ène hunden uten papirer som regnes som bastard, kjente foreødre eller ikke.

så ja, både geisha og misty regnes som bastarder :icon_redface:

Skrevet

jeg fant det på en hjemme side. Synes det er litt tåpelig å si sånt. Selvfølgelig er Geisha og Misty bastarder :)..

Men hvis man har en tja.. Labbis uten stamtavle, så er den ikke rase ren?

Var det jeg mente :icon_redface: ... at personen har driti seg litt ut.

For det spiller jo ingen rolle :)

Skrevet

Endrer du topicen til en mer beskrivende en? Ellers blir vi nødt til å fjerne tråden. Takk.

§1.1

Skriv en ordentlig tittel på tråden din. På denne måten kan man allerede før man har lest innlegget vite hva den omhandler. Hvis du eksempelvis har problemer med at hunden din tisser inne, kan et greit emnefelt være som følger: "Hunden min tisser inne, hva gjør jeg?". Eksempel på dårlig emnefelt er "HJEELP MEEG!!!!", "HVA GJØR JEG NÅ????" eller "Sjekk dette!!!". En tittel skal dog ikke erstatte trådens innhold.

Skrevet

Skjønte ikke helt greia.. Mener du at "bastard" er et negativt ord?

I min verden er bastard kun et annet ord for blandingshund. Så i MINE øyne er setningen som quotes i hovedinnlegget helt logisk.

En spade er en spade er en spade osv osv :icon_redface:

Edit: Åja, jeg tror jeg forstår hva du mener nå. Lol. :) (Får skylde på at jeg er trøtt.. og sulten.. eller noe ? :) ) Alle klarer vel å skrible ned en slags "stamtavle", men hunden skal jo være renraset for å ikke gå under kategorien "bastard" så... Jeg ser fremdeles ikke hva som er galt med setningen. :)

Skrevet

Bastard er vel egentlig bare et litt "styggere" ord for blandingshund, iallefall her jeg bor..tror det er veldig forskjellig betydning på det ordet fra sted til sted.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...